My Actifit Report Card: August 8 2022

avatar

Drugi tydzień po powrocie z urlopu do pracy się rozpoczął. Powiem, że przez dwa tygodnie odpoczynku organizm odzwyczaił się od ciężkiej fizycznej pracy, a zwłaszcza nogi. W zeszłym tygodniu po powrocie z urlopu myślałem, że się zesram z bólu. Tak mnie nogi bolały, jak po kilku godzinach gry w piłkę nożną.

Plusem jest to, że po pójściu na urlop rzuciłem słodycze. Już trzeci tydzień nie zjadłem żadnego Snickersa, nie wypiłem żadnej Coca Coli, czy też energetyka. Rano też przestałem pić kawę. Teraz piję tylko wodę mineralną i jem dwa posiłki dziennie żeby trochę schudnąć.

Według Huawei Health zrobiłem prawie 22,5 tysiąca kroków; zrobiłem dystans prawie 16 km i spaliłem 676 kalorii. Po południu chciałem w końcu iść na siłownię pod chmurką i spalić trochę kalorii, ale po ciężkim dniu w pracy mi się nie chce. Jestem zmęczony fizycznie i psychicznie i nie mam na to siły. Ale w końcu będę musiał się wziąć.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


08/08/2022
21795
Walking0
0
0.000
1 comments
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 59.695 AFIT tokens for your effort in reaching 21795 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.94% upvote via @actifit account.


AFIT rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Follow us on Twitter | Join us on Telegram
Download on playstore | Download on app store

Knowledge base:
FAQs | Whitepaper
How to signup | Maximize your rewards
Complete Actifit Tutorial
rulersig2.jpg
Actifit supports cross-chain decentralization. Support our efforts below:

0
0
0.000