My Actifit Report Card: March 28 2023

avatar

20000 kroków przekroczone, więc raport będzie. Dziś w robocie miałem trochę chodzenia ale na szczęście nie miałem tyle noszenia ciężkich rzeczy i się nie spociłem jak wczoraj.

Dzisiaj pogoda płatała figle, ale wiadomo, w marcu jak w garncu, a kwiecień plecień... Dziś rano był przymrozek, wróciła ta franca, która niby tydzień temu się skończyła. Trochę popadało śniegiem, potem wyszło Słońce, potem znowu przyszły chmury i padał śnieg, potem znowu wyszło Słońce i tak na zmianę. A jak wracałem z pracy to równocześnie padał śnieg i świeciło Słońce.

Dziś też jest w końcu oczekiwana premiera The Last of Us na komputery PC, ale coś nie pykło. Żeby zagrać w tę grę to trzeba mieć komputer za pół miliona, albo komputer z NASA. Ja nie mam słabego kompa i myślałem, że to pójdzie bez problemów. Optymalizacja jest straszna, komputer się grzeje, że można na nim upiec kiełbaski.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


28/03/2023
20110
Walking, Weight Lifting0
0
0.000
2 comments
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 61.2825 AFIT tokens for your effort in reaching 20110 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.97% upvote via @actifit account.


AFIT rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit shared its growth plans for 2023 with focus on hive services and integrations. Please vote now for our DHF proposal in support:
Vote on peakd
Vote on ecency
Vote on Hive wallet
Vote via hivesigner

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Follow us on Twitter | Join us on Telegram
Download on playstore | Download on app store

Knowledge base:
FAQs | Whitepaper
How to signup | Maximize your rewards
Complete Actifit Tutorial
rulersig2.jpg
Actifit supports cross-chain decentralization. Support our efforts below by voting for:

0
0
0.000
avatar

Hey @bartheek! Great seeing your actifit report! Now is the time to support actifit's growth and services on hive blockchain.
Please vote for our DHF proposal via link here

0
0
0.000