Fatass Journal... 2022#158 - Jun 07

avatar

Wtorek był w zasadzie pierwszym dniem pracującym w dosłownym tego słowa znaczeniu. Miłe zaskoczenie spotkało mnie rano. Zaczynam pracę o siódmej, a inni pracujący w normalnych godzinach zaczynają od 8:30. Szef zawsze przychodzi przed ósmą i chwilę później dzwoni, żeby usłyszeć raport z nocy. Wczoraj rano byłem zajęty pracą, dopiero około dziewiątej zorientowałem się, że nie było telefonu od szefa. Spojrzałem w grafik, okazało się, że wziął dzień wolny. Znam swoją pracę i wiem co robić, to obecność lub nieobecność szefa jest dla mnie bez znaczenia.

FJ#157.jpg

Niestety, ale jak pakowaliśmy się z Polski to przez przypadek musieliśmy przytrzasnąć drzwiami deszczowe chmury i przyciągneliśmy je nad Belgię. Cały dzień padało i cały ten tydzień zapowiada się podobnie. Żona gdzieś wyczytała, że jak deszcz pada 7 czerwca i nie przestanie do pierwszej soboty to będzie padało przez 40 dni. Jest nadzieja, że przepowiednia nie będzie miała okazji się sprawdzić bo na weekend prognozy są obiecujące.

20220607_125732.JPG

Kiedy wyszedłem na przerwę tylko lekko padało, myślałem sobie nawet, żeby przebiec się wokół bazy. W szatni okazało się, że zapomniałem skarpetek, a bieganie bez skarpetek nie bardzo mi się podobało. W zastępstwie wybrałem rower stacjonarny.

Po powrocie do domu zrobiłem sobie seans filmowy. Dawno nic nowego nie oglądałem. Zdałem się na podpowiedzi Netflixa, co nie okazało się dobrym wyborem.

Pierwszy z filmów to "Toskania", zmylił mnie opis filmu, bo myślałem, że to będzie komedia romantyczna, a okazało się, że to melodramat. Temat bardzo szablonowy, uznany szef kuchni (z dwiema gwiazdkami Michelina) z Kopenhagi dowiaduje się o spadku po ojcu, z którym nie miał styczności od dzieciństwa. Spadek to położony w Toskanii zamek. Theo za namową matki jedzie do Włoch, żeby szybko sprzedać posiadłość, a otrzymane pieniądze przeznaczyć na wymarzoną własną restaurację. Sprawy na miejscu nie okazują się tak proste jak to sobie zaplanował, a wszystko za sprawą Sophii. Pełna temperamentu Włoszka i powściągliwy Duńczyk, czy to może się udać? Niestety oprócz fantastycznych zdjęć Toskanii i kilku efektownych ujęć w kuchni nic więcej się nie dzieje. Z ekranu wieje nudą, a do tego trudno mi było dojrzeć namiętność między Theo (Anders Matthesen), a Sophia (Cristiana Dell'Anna). Jak dla mnie 6/10.

Drugi z filmów był zupełną porażką. Opis "Przechwycenie" sugerował film akcji: "Ostatnia oficer w odległej bazie obrony przeciwrakietowej walczy z terrorystami, którzy wymierzyli w USA 16 skradzionych rakiet nuklearnych". Absurd gonił absurd. Terroryści próbują dostać się do sterowni, żeby uniemożliwić obronę przeciwrakietową USA, w sterowni zabarykadowała się kapian JJ Collins z dwoma innymi żołnierzami. Terroryści, żeby dostać się do sterowni muszą pokonać podwójne stalowe drzwi, przecinają je palnikami, ale okazuje się, że po pierwsze jeden z żołnierzy w sterowni jest przekupiony, po drugie do sterowni można dostać się przez zwykły właz prowadzący na dach platformy. Scena, kiedy JJ z jedną sprawną ręką pokonuje tor Ninja Warrior w czasie dużo lepszym od najlepszych uczestników polsatowskiego programu jest kwintesencją wszystkich absurdów. Oh wait! Jest jeszcze scena wystrzelenia pocisków przechwytujących, które latają jak fajerwerki z okazji Nowego Roku. Moja ocena jest nieco na wyrost 3/10, ale to przez sentyment do nieskomplikowanych filmów akcji z Steven Seagal.


Piotr A. Marszalek.png


Dystans pokonany w 2022 roku: 2068,30 km - z podziałem na dyscypliny:

DyscyplinaDystans
Spacer / Marsz / Nordic Walking1312,44 km (+4,50 km)
Kolarstwo / Rower MTB280,69 km (+16.25 km)
Jogging / Bieganie461,96 km
Wioslarz7,02 km
Orbitrek18,91 km
wander.earth 2022148,46 km

POLIAC.png

Information about the 8th Season of #POLIAC you find here.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


07/06/2022
11812
Cycling, Daily Activity, Walking0
0
0.000
3 comments
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 554.4662 AFIT tokens for your effort in reaching 11812 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.63% upvote via @actifit account.

The following boosts were applied to your post:
Rank Bag - L3
+ 10 % User Rank
Rank Bag - L2
+ 10 % User Rank
Rank Bag - L1
+ 10 % User Rank
Rank Bag - L4
+ 11 % User Rank
Rank Bag - L5
+ 13 % User Rank
Protein Shake - L4
+ 16 % AFIT
Protein Shake - L2
+ 15 % AFIT
Sports Hat - L5
+ 18 % AFIT
Sports Hat - L4
+ 16 % AFIT
Protein Shake - L5
+ 18 % AFIT
Sports Hat - L3
+ 15 % AFIT
Friend Boost - L4
+ 16 % AFIT
+ 12 % AFIT
Protein Shake - L3
+ 15 % AFIT
Friend Boost - L5
+ 18 % AFIT
+ 14 % AFIT
Sports Hat - L1
+ 15 % AFIT
Sports Hat - L2
+ 15 % AFIT
Sunglasses - L1
+ 15 % AFIT
+ 1 % SPORTS
Sunglasses - L2
+ 15 % AFIT
+ 1.5 % SPORTS
Sunglasses - L3
+ 15 % AFIT
+ 2 % SPORTS
Sunglasses - L4
+ 15 % AFIT
+ 2.5 % SPORTS
... and 25 other gadgets.
Boosts increased your AFIT earnings by 467.6462 AFIT
AFIT rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

0
0
0.000
avatar

Manually curated by EwkaW from the @qurator Team. Keep up the good work!

0
0
0.000
avatar
Thank you for sharing this amazing post on HIVE!
  • Your content got selected by our fellow curator @priyanarc & you just received a little thank you via an upvote from our non-profit curation initiative!

  • You will be featured in one of our recurring curation compilations and on our pinterest boards! Both are aiming to offer you a stage to widen your audience within and outside of the DIY scene of hive.

Join the official DIYHub community on HIVE and show us more of your amazing work and feel free to connect with us and other DIYers via our discord server: https://discord.gg/mY5uCfQ !

If you want to support our goal to motivate other DIY/art/music/homesteading/... creators just delegate to us and earn 100% of your curation rewards!

Stay creative & hive on!
0
0
0.000