Wizyta w banku, naprawa okularów, Hive na ulicach [#9]

Wczoraj był dzień, w którym nie zrobiłem nic konkretnego, ale cały czas byłem zalatany i wypełniałem drobne questy.

Zacząłem od wizyty w banku. Zwroty z Cryptopii mogą dojść do skutku, ale potrzebna jest weryfikacja tożsamości, włącznie z potwierdzeniem adresu z jakimś dokumentem typu rachunek za prąd. Telefon mam na kartę, mieszkam w wynajętym lokalu, także pozostaje wyciąg z banku. I tu zaczynają się schody.

W pierwszym oddziale, który odwiedziłem dowiedziałem się, że bez dowodu nic nie załatwię, nawet zamknięcie konta jest niemożliwe. Poszedłem więc do innego oddziału, bez specjalnych oczekiwań. Paszport wystarczył. Dowód zgubiłem ponad rok temu.

Okazuje się, że wyciągi co miesiąc przychodzą na mój adres mailowy, ale nie ma na nich wcale mojego adresu fizycznego, także też nic z tego. Powoli kończą mi się pomysły, a szkoda tych kilku tysięcy w krypto.

Po drodze wysypałem do kontenera nakrętki z butelek, które regularnie odkładam. Nie mam pojęcia w jakim szczytnym celu je zbierają, ale weszło mi to w nawyk, a butelki do recyklingu idą odkręcone, a to ponoć ważne.

Wczesnym popołudniem dostałem telefon od szefa, czuje się już nieco lepiej i ma dla mnie zlecenie, które mogę zrobić sam. Paczkomat, hurtownia, przepiąć kable, powkręcać śrubki, wymienić sprzęt na mocniejszy i skonfigurować sieć w warsztacie samochodowym. Prosta sprawa. Zajęło mi to ze 3h.

W międzyczasie odebrałem kolejny telefon, tym razem od optyka, mój zausznik wreszcie dotarł z Włoch, okulary można naprawić. Po prawie pół roku. Koronawirus wpływa nawet na takie sprawy, zausznik ponoć przechodził kwarantannę...

Na początku czerwca okulary zostały zgniecione przy rozkładaniu namiotu, naprawiłem je jakoś prowizoryczne, żeby móc prowadzić auto. Zdążyłem na tyle przyzwyczaić się do gumki i spinaczy biurowych, że przez chwilę zastanawiałem się, czy rzeczywiście chcę mieć zauszniki. No i chyba chcę, zdążyłem na miejsce tuż przed zamknięciem.

Przemieszczając się z miejsca na miejsce wlepiałem w miasto kolejne magnesy. Powoli się kończą, niedługo wydrukuję kolejną partię.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


04/11/2021
16745
Home Improvement, Walking0
0
0.000
11 comments
avatar
(Edited)

No zakrętki zbieram. Są różne akcje charytatywne, a to żadna robota wystarczy mieć pojemnik na nie. Jak córka poszła do szkoły, to za punkty z zachowania oddajemy. Cóż takie czasy, że nie wystarczy być grzecznym, trzeba się wykazywać - pozostaje nadzieja, że pieniądze idą na pomoce naukowe, a nie na kawę w pokoju nauczycielskim.

Czemu magnesy krzywko "przyklejasz" moje poczucie estetyki cierpi :D

0
0
0.000
avatar

Czasem trzeba podskoczyć;)

Myślę, że szkoła sama z siebie nie jest w stanie zebrać dość nakrętek, żeby to sprzedać, pewnie przekazują dalej na jakieś charytatywne cele.

0
0
0.000
avatar

jak to po co zbierają.. żeby na nich zarobić :P to takie współczesne żebractwo o surowce pod przykrywką dbania o ekologię. kiedyś np były skupy gdzie ludziom płaciło się za surowce wtórne i jakoś się to tym skupom opłacało. Dziś karzą nam te wszystkie surowce samemu segregować a potem jeszcze każą NAM za to dopłacać XD i jeszcze pierdzielą że jako że ludzie nie segregują to trzeba podnosić opłaty. pytanie więc jak to jest że kiedyś opłacało się żeby ktoś siedział na tych skupach i odbierał te surowce i jeszcze wypłacał za te gazety, szkło czy też puszki kasę a dziś jadą sobie i zasadniczo zbierają tylko przy drogach worki albo kontenery wypełnione posegregowanym surowcem i jeszcze każą sobie do tego dopłacać? Jak byłem w norwegii to za JEDNĄ butelkę plastikową można było w sklepie dostać 1,5 korony czyli jakieś 75 groszy na tamten czas. A oni jadą sobie i zbierają całe WORY takich butelek i opakowań i jeszcze karzą ci za to dopłacać ;] Pomysl ile można wiec zarobić na takim koszu nakrętek jak to jest idealny surowiec wtórny a ropa idzie do góry.

Btw jesteś z Katowic dobrze patrze po zdjęciach?

0
0
0.000
avatar

Tak, obecnie mieszkam w Katowicach. Akurat jestem prawie pewien, że pieniądze ze sprzedaży nakrętek trafiają na jakieś cele charytatywne. W krajach zachodu takie systemy działają bo sporo się do nich dopłaca, gdyby rynkowa cena butelki była w okolicach 75 groszy to żaden napój niw byłby tak tani, jak obecnie.

Również bardzo ubolewam nad praktycznym zmarginalizowaniem systemu skupów surowców wtórnych, sam za szkolnych lat zbierałem makulaturę i złom. Ale nie doszukiwałbym się tutaj jakoś szczególnie spisku, tak się ukształtował rynek. Zbieranie surowców kojarzy się ludziom z niższymi warstwami społecznymi, a więc mało kto to robił. Macdonaldyzacja życia, szybko kupić, skonsumować, opakowanie wyrzucić. To taka postawa jest brana w ryzy przez podnoszenie opłat za wywóz.

Bodajże rok temu, albo dwa zostały wprowadzone wyśrubowane, absolutnie nieprzystające przepisy przeciwpożarowe w skupach makulatury przez co funkcjonowanie wielu z nich przestało być opłacalne. Tymczasem dzikie wysypiska regularnie sobie płoną... Gdzie tu sens? Nie wiem.

0
0
0.000
avatar
(Edited)

oczywiscie że sa dopłaty ale te dopłaty są tak czy siak. Ja wiem zę to niby idzie na "jakieś" cele charytatywne no i własnie to mnie wkurwia zę nia "jakieś". jak szedłeś do skupu i sprzwedawałeś swoje surowce to za zarobione pieniądze TY decydowałeś JAKIE to były cele. dobrym przykładem był tu @wolontariusz który zbierał śmieci sprzedawał je na skupach i wspierał lokalne cele. teraz wszystko jest zrobione tak żeby wyrwac każdego najmnijeszego grosza i cokolwiek tylko posiadasz wmawiając ci że to nie ma wartości co jest nieprawdą, i za tak zdobyte pieniądze zbiera się te niby "jakieś" tam cele na które ty nie masz żadnego wpływu. równie dobrze moze to być leczenie córeczki kuzyna ministra który ma w cholere kasy ale przecież nie będzie wydawał bo chce więcej prawda? kiedy prawdziwie potrzebujący muszą błagać o jakiegoś grosza na zrzutkach na które nikt nie wpłaca bo nikt nic nie ma ;]

To jest komuna 2.0 czyli gorsza komuna niż ta która była. Wtedy przynajmniej były te skupy i nikt nie wciskał nikomu kitu że tu chodzi o jakąś dobroczynność każdy wiedział że im się to opłaca bo mają surowiec wtórny i za to dają ci kasę. koniec tematu. A co z ta kasą zrobiłeś to już była twoja decyzja.

i tak samo takie kosze MOGŁY BY np naliczać ci powiedzmy na jakąś kartę chociązby ułamek kasy powiedzmy 1 grosz za nakrętkę i było by to całkiem możliwe dziś do zrealizowania ale po co skoro można wmówić ludziom że to na "jakieś tam" cele dobroczynne i sami oddają.

Mc donaldyzacja życia postepuje nie dla tego że ludzie tacy są tylko dlatego że ktoś ich do tego przyzwyczaja już od dziecka i stawia mc donaldy w każydm mieście... tak samo te kosze to przyzwyczajanie ludzi że oddawanie wszystkeigo co się ma za darmo to normalka a o działalności charytatywnej nie decydują zwykli ludzie tylko jakieś tam organizacje.

0
0
0.000
avatar

Tylko czekać na nowatorskie przedsięwzięcia wprowadzające mikropłatności w krypto za surowce. Bardzo kusząca implementacja. Wbrew pozorom obracanie pieniędzmi FIAT generuje sporo kosztów i rozumiem dlaczego może to się finansowo nie spinać. Wycena, wypłata, księgowanie, przechowywanie, transport. Blockchain rozwiąże też ten problem:)

0
0
0.000
avatar

to prawda to byłby swoisty przełom

0
0
0.000
avatar

a jeszcze taka uwaga mi się nasunęła odnośnie słowa "dotacje" przecież wszystkie "dotacje" rządowe to nic innego jak pieniądze które ktoś zabrał tobie w podatkach i teraz łaskawie "ofiarowuje" ci na jakieś cele które sa zupełnie logiczne że je trzeba robić jak np dbanie o utylizację śmieci..

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 67 AFIT tokens for your effort in reaching 16745 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.03% upvote via @actifit account.


Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000