Komora hiperbaryczna, architektura centrum Katowic i Hive na ulicach. [#10]

avatar
(Edited)

Kolejny bardzo aktywny dzień. Chodzę spać wcześnie, śpię dłużej, za to w dzień nadrabiam miesiące przeleżane w łóżku po kowidzie. Kilka tygodni temu znajomy polecił mi solidne natlenowanie organizmu w odpowiedzi na powikłania. Okazało się, że mały salon spa, do którego trafiłem przy innej okazji ma też w ofercie sesje w komorze hiperbarycznej.

Jest to nowo otwarte miejsce w Katowickiej dzielnicy Wełnowiec, bardzo przyjazne i estetycznie urządzone. Wczoraj rano, upewniwszy się, że mam dość funduszy na karnet poszedłem tam na piechotę, aby zapisać się na pierwszą sesję.

Po drodze przechodziłem przez teren Muzeum Śląskiego i okolice Spodka. Moim zdaniem jest to jeden z najciekawszych architektonicznie obszarów w całej Polsce. Spójrzcie tylko na te egzotyczne bryły.

Kawałek dalej napotkałem taki oto ciekawy twór. Klimatyzowany przystanek fotowoltaiczny. Trzeba będzie przyjść przetestować latem. Katowice, future is now.

Kiedy dotarłem na miejsce, okazało się, że komora hiperbaryczna jest akurat wolna i mogę wskoczyć na swoją pierwszą sesję. Ankieta medyczna, instruktaż, ułóż się wygodnie, jak ciśnienie zatka Ci uszy to przełykaj ślinę, jak w górach. Byłeś w górach, prawda? No to zaczynamy podróż do ciśnienia 1.3atmosfery.

Na pewno nie jest to przygoda dla osób z klaustrofobią, natomiast nie licząc drobnego bólu głowy przy podnoszącym się ciśnieniu czułem się tam bardzo dobrze. Ponoć senność w komorze jest czymś naturalnym, ale ja byłem chyba za bardzo podekscytowany.

W czasie sesji w komorze hiperbarycznej bezpośrednio do nozdrzy podawany jest czysty tlen. Pierwsze efekty jakie odczułem to lekko podniesiona jasność myślenia, koncentracja i nieznaczne pobudzenie. Dość przyjemnie. Z efektów nieprzyjemnych zanotowałem zaostrzenie symptomów mojego zapalenia zatok. Ponoć to naturalne.

Po wyjściu zostałem poczęstowany zieloną herbatą i 15 minut później udałem się w drogę powrotną, przyjemne orzeźwiające pobudzenie, podniesiony nastrój. To efekt czystego tlenu, zmiany ciśnienia, czy poczucia, że zatroszczyłem się o swoje zdrowie? Nie wiem, w poniedziałek idę na kolejną sesję, efekty się kumulują.

Po południu udałem się na spotkanie z dawną przyjaciółką aby omówić pewien projekt, który ostatnio mi się powoli kształtuje, okazało się, że nawet jeśli nie widzieliśmy się dość długo i nasze drogi nieco się rozeszły, to wciąż czułem pewną zażyłość i to spotkanie dało mi dużo radości.

W międzyczasie lumpeks, ciekawa przestrzeń w barze, jakiś dziwny pokaz psich umiejętności na samym środku Placu Miarki i Hive'owy magnesy all over the Katowice :)

Wieczór to następny freegański wypad ze znajomymi. Dziś planujemy jakieś wspólne gotowanie i jesteśmy na nie naprawdę dobrze przygotowani. To był dobry dzień.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


05/11/2021
18171
Walking0
0
0.000
4 comments
avatar

Manually curated by EwkaW from the @qurator Team. Keep up the good work!

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 84 AFIT tokens for your effort in reaching 18171 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.04% upvote via @actifit account.

The following boosts were applied to your post:
Rank Bag - L1
+ 10 % User Rank
Sports Hat - L1
+ 15 % AFIT
Running Shoes - L1
+ 10 AFIT
Water Bottle - L1
+ 5 AFIT
Sports Drink - L1
+ 3 % SPORTS
Boosts increased your AFIT earnings by 24.0000 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000