Wieża ciśnień, las, Mayday [#15]

Wczoraj czułem się już zdrowotnie nieco lepiej, zafundowałem więc sobie kolejną wycieczkę na wschód Katowic. Podczas powrotu z ostatniej wyprawy 3dni temu, moją uwagę przyciągnęła majacząca na horyzoncie opuszczona wieża ciśnień. Od rana czułem się pełen energii i wypoczęty, ruszyłem więc tam z buta, dopiero w połowie trasy wsiadłem w tramwaj.

Trochę krążyłem, żeby jakoś sprytnie ominąć tory kolejowe i w końcu dostałem się pod walącą się budowlę. Na miejscu dowiedziałem się, że była to wieża odpowiedzialna za zaopatrzenie w wodę pobliskiej Huty Uthemanna. Budynek powstał w roku 1834 i niegyś mieścił się tu największy ośrodek produkcji kadmu na świecie.

Próby eksploracji wieży ograniczyły się do parteru, bez drabiny nie da się wyżej, bez ubrań na zniszczenie nie warto niżej. W okolicy był jeszcze komin huty, niestety bez wejścia do środka, a szkoda, wnętrza kominów robią obłędne wrażenie.

Wróciłem pieszo przez Nikiszowiec i okoliczne lasy. Przyroda pozwoliła mi nieco zwolnić. Moją uwagę co chwilę przyciągały krople wody skrzące się na opadłych liściach.

Po powrocie drzemka, pod wieczór szybki kurs po kontenerach, a potem udałem się w stronę Spodka. Bilet na Mayday dostałem od kumpla, który z powodu choroby został w domu. Nie znałem ani jednego artysty wymienionego w line-up'ie i poszedłem tam jako turysta. Czułem się zresztą trochę jak za granicą. Usiadłem sobie u góry, mniej więcej vis a vis sceny.

Lasery ładne, prawie tak jak te kropelki wody w lesie, masaż basem dość przyjemny, spodek sam w sobie jest też dość... kosmiczny, także nie nudziłem się, mimo, że muzyki chyba nie pojmuję. Niczym emeryt, posiedziałem sobie do 3 w nocy bawiąc się aparatem i pojechałem do domu. Chyba widać, że lubię szerokokątny obiektyw.

Doświadczenie ciekawe, zupełnie inne niż imprezy, na które chodzę zazwyczaj. Dziękuję, ale chyba nie wrócę. Może robię się już za stary, żeby odnaleźć się w każdym miejscu, a może po prostu wiem już co lubię.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


10/11/2021
21700
Walking0
0
0.000
4 comments
avatar

Heh, ja zwykle wymiękam na imprezach, gdzie jest więcej niż 20-30 osób :)

0
0
0.000
avatar

Congratulations @deepresearch! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You distributed more than 16000 upvotes.
Your next target is to reach 17000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Check out the last post from @hivebuzz:

HiveFest⁶ Meetings Contest

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 102.5875 AFIT tokens for your effort in reaching 21700 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.10% upvote via @actifit account.

The following boosts were applied to your post:
Protein Shake - L1
+ 15 % AFIT
Sunglasses - L1
+ 15 % AFIT
+ 1 % SPORTS
Sports Hat - L1
+ 15 % AFIT
Sunglasses - L1
+ 15 % AFIT
+ 1 % SPORTS
Sports Drink - L1
+ 3 % SPORTS
Boosts increased your AFIT earnings by 31.8375 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000