Jesienny spacer w deszczu [#33]

avatar

Przyszedł 28 listopada, chcąc nie chcąc, po dwóch dniach odpoczynku trzeba było zrobić te 28000 kroków, żeby pozostać w grze. Poprzeczka zaczyna robić się naprawdę ekscytująca.

Ruszyłem z domu o 10, jakiś już czas nie byłem w lesie, także skierowałem swoje kroki w stronę parku w Dolinie Trzech Stawów, z myślą, żeby potem iść dalej na południe. Już od początku z nieba sączył się deszczyk, miałem jednak trzy kaptury na głowie i kurtkę zimową, aura była mi więc niestraszna.

Dość szybko zboczyłem ze ścieżki i na przełaj udałem się w kierunku, który był mi najbardziej obcy. Od czasu do czasu myślałem sobie, że fajnie byłoby mieć tę apkę w formie kompasu do eksplorowania nowych terenów. Myślałem sobie jak trzeba by ją zaprojektować i w jaki sposób sam ustalam najmniej znany kierunek. Kto wie, może w końcu wezmę się za naukę programowania? Po drodze spotkałem jeszcze grupę morsów, kilka minut w lodowatej wodzie to bym nie wysiedział...

W lesie uporczywie szukałem kolorów, cokolwiek co odznaczało się od charakterystycznego brązu opadłych liści, od razu przyciągało moją uwagę.

Standardowo, jak to na Śląsku, każdy skrawek natury upstrzony jest mniej lub bardziej opuszczoną infrastrukturą. Największe wrażenie zrobiły na mnie jednak zabudowania kopalni węgla kamiennego Staszic, które niespodziewanie wyłoniły się zza drzew. Chyba jeszcze nie byłem tak blisko działającej kopalni.

Spacer w pojedynkę jest od czasu do czasu niezbędny. Wyciszenie i refleksja przychodzą same. Poza tym, decyzje o przebiegu dalszej drogi podejmuję sam, nie znam zresztą nikogo, kto tak ochoczo wchodziłby w jakieś dziwne dziury ryzykując przemoczenie butów i reprymendę ochrony.

Tuż za kopalnią był las przy dzielnicy Giszowiec, przez który doszedłem aż na Murcki. Po drodze spotkałem też parę cudów natury. Taki na przykład gigantyczny buk. Jedno takie drzewo odpowiada za wyprodukowanie ilości tlenu, równej produkcji ponad 1800 młodych drzewek. W tym kontekście, dość słabo prezentuje się instytucja nasadzeń zastępczych.

Warto też zwrócić uwagę, że uprawy leśne wycinane są jeszcze za młodu, stąd, większość lasów w Polsce nigdy nie osiągnie dojrzałości. Leśnicy o tym wiedzą, a mimo to kłamią o skuteczności polskich lasów w ograniczaniu emisji CO2...

Osoby z trychofobią szybko przewiną następne zdjęcie.

Wychodząc w Murckach natknąłem się na niewielkie cmentarzysko kiosków.

A kilkaset metrów dalej wlazłem sobie na hałdę. Jak to często bywa, wejść było łatwo, to zejście na dół okazało się wyzwaniem. Przeszedłem sobie całkiem na przełaj chwytając się drzew na zboczu.

Wyszedłem w dzielnicy Kostuchna, prawie na samym końcu Katowic, skąd wróciłem autobusem do centrum. Na liczniku miałem około 23000 kroków, więc po przerwie poszedłem jeszcze na szybko spacer po okolicy, żeby dobić do 28000. Teraz czekają mnie dwa dni odpoczynku, a pierwszego grudnia atak na 31000 kroków. Fajna ta poprzeczka:)
This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


28/11/2021
28169
Daily Activity, Walking0
0
0.000
4 comments
avatar

Manually curated by ackhoo from the @qurator Team. Keep up the good work!

0
0
0.000
avatar

Congratulations @deepresearch! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You have been a buzzy bee and published a post every day of the week.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Day - December 1st 2021 - Become an Orca!
0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 129 AFIT tokens for your effort in reaching 28169 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.16% upvote via @actifit account.

The following boosts were applied to your post:
Rank Bag - L1
+ 10 % User Rank
Sports Hat - L1
+ 15 % AFIT
Sports Hat - L2
+ 15 % AFIT
Sunglasses - L1
+ 15 % AFIT
+ 1 % SPORTS
Protein Shake - L1
+ 15 % AFIT
Water Bottle - L1
+ 5 AFIT
Running Shoes - L1
+ 10 AFIT
Sports Drink - L2
+ 4.5 % SPORTS
Sunglasses - L1
+ 15 % AFIT
+ 1 % SPORTS
Boosts increased your AFIT earnings by 57.7500 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000
avatar

fajne zdjęcia :) lubię się włóczyć

0
0
0.000