Rower [#73]

avatar
(Edited)

W ostatnim wpisie opowiadałem o niedawno rozbitym aucie. Ubezpieczalnia zadziałała bardzo sprawnie i już przedwczoraj doszedł przelew z rekompensatą za auto zastępcze. Mimo przyzwyczajeń, wcale nienajgorzej podróżuje mi się zbiorkomem. Zdecydowałem się na takie rozwiązanie, żeby zainwestować te pieniądze w ulepszenie i serwis roweru. A co to za rower?

Jesienia 2020 roku byłem na winobraniu w południowej Francji. W czasie tego wyjazdu pierwszy raz miałem okazję przejechać się na ostrym kole, przyspieszenie i osiągalna prędkość zrobiły na mnie wrażenie. Zrodziło się pragnienie. Szybki rower. Ponoć najważniejsza jest solidna rama.

Kiedy byłem młodszy bardzo dużo jeździłem na rowerze, a kulminacją tej pasji był wyjazd rowerem do Budapesztu. Później podupadłem na zdrowiu i jednoślad poszedł w odstawkę. Nigdy natomiast nie interesowałem się sprzętem od strony technicznej. Rower miał jeździć, a ja miałem umieć zmienić dętkę.

Po winobraniu udaliśmy się na północ do Luksemburgu, a później do Holandii. Po drodze zatrzymaliśmy się na gigantycznym pchlim targu. Dość szybko udało mi się znaleźć część z rowerami i wybrać sprzęt w atrakcyjnej cenie. Jeszcze tylko konsultacja ze znajomym, który zna się lepiej i zakup dokonany. Wiozłem swojego Peugeota Oplem i w drodze powrotnej dzieliłem z nim przestrzeń do spania w bagażniku. Właściwie to cała Astra Kombi zamieniła się wtedy w jeden wielki bagażnik do tego stopnia, że nawet policyjny patrol szybko zarzucił przeszukiwanie pojazdu podczas rutynowego zatrzymania.

Po powrocie zdołałem tylko wymienić pedały z takich podpinanych do butów na nowe, bardziej wygodne. Później rower poszedł w odstawkę i kurzył się w pokoju. Rok 2021 wciąż był suboptymalny dla mojego zdrowia.

Wczoraj sprzęt w końcu doczekał się na swój czas. Pan w serwisie uśmiechnął się nostalgicznie, kiedy zapisywał nazwę roweru i zapowiedział, że po weekendzie będziemy rozmawiać o dostępności nowych części. Do wymiany z pewnością są obie opony i dętki, a może i kierownica.

Z domu do biura mam około 8km, wydaje mi się, że na początek to będzie idealny dystans na stopniowy powrót do formy. Nie mogę się doczekać, aż rower będzie gotowy, a pogoda sprzyjająca.
This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


12/03/2022
19317
Daily Activity, Walking0
0
0.000
3 comments
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 58.14 AFIT tokens for your effort in reaching 19317 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.97% upvote via @actifit account.


Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000
avatar

Ech! Też od ponad roku myślę o zakupie rowera – w 2020 były spore niedobory i wysokie ceny. Nie wiem jak teraz. Na kolarce nie jeździłem za to nigdy :D

0
0
0.000
avatar

U nas rowery rozmnożyły się niepomiernie odkąd mama odkupiła pierwszy od koleżanki z pracy, rok-dwa temu zacząłem znów jeździć i teraz dziwnie się czuję na nogach lub komunikacją w centrum 😆 .
Nasz współlokator ma zajawkę na odświeżanie różnego złomu który wynajduję (no dobra bardziej miał bo przy powiedzmy szóstym rowerze entuzjazm lekko opadł) i na pewno miałby przemyślenia w temacie ale kilka dni jeszcze go nie będzie. Dobrej jazdy. Także nawet o ile T. niespecjalnie interesuje blockchain to specjalnie szukaliśmy miesiące temu wątków rowerowych i ten jest jednym z nielicznych.

0
0
0.000