Plaża, basen i koniec hike'owania [#126]

Mój organizm mówi stop. Każde wejście po schodach, każda górka to zadyszka i ból w nogach. Nawet 2dni leżenia plackiem na plaży nie były w stanie udobruchać ciałka. Trochę się nie dziwię, w sumie to miałem w życiu różne pomysły na katowanie siebie i przesuwanie granic. Jak na przykład 200km na rowerze czy chociażby ostatni rok w pracy. Przy czym obecna była tendencja do lekceważenia głosów sprzeciwu i wyciszania sygnałów. A co jeśli to były mądre głosy i ważne sygnały? Eksperymentalnie się powschłuchuję.

Wczoraj prawie cały dzień spędziłem w miejscowości Mesa del Mar, która składa się tylko i wyłącznie z hoteli, plaży, parkingu, basenu i kilku małych sklepików, a jednocześnie poza sezonem sprawia wrażenie nieco opuszczonej i zaniedbanej. Jest tu też najfajniejsza plaża na jakiej byłem, duża, duże ziarnka piasku, które łatwo odklejają się od ciała, fragmenty ze skałkami, łazienki obok. Wyszło więc tak, że przez pół dnia chodziłem po tej plaży w poszukiwaniu kolorowych szkiełek wyrzuconych przez ocean i eksplorowałem okolicę. Drugie pół dnia leżałem. I kiedy zobaczyłem o 19stej Actifita, to stwierdziłem, że mam tu dość płaskiego terenu, żeby dobić do 24tyś. Chociaż prawdopodobnie to ostatni raz kiedy podołam z @poprzeczka w tym miesiącu.

Bardzo zaciekawił mnie też lokalny basen. Nie jest to taki zwykły basen, tylko naturalny basen, zasilany wodą z oceanu. Podczas przypływu fale wlewają wodę do środka, a podczas odpływu na skutek parowania wody ubywa. Akurat w ciągu dnia był przypływ to mogłem zaobserwować różnicę. Heh, przyjechał Polak ze wsi i się dziwi światu.

Znalazłem też w okolicy ruiny zamku, który w dzieciństwie odwiedzał jeden z hiszpańskich malarzy surrealistów. Nie, nie ten najbardziej popularny. Nie miałem siły włazić na górę, tym bardziej, że teren zagrożony jest osuwiskami.

Ostatnoo spotkałem też parę zwierzęcych ziomeczków. Koguta, który wcale nie krępował się drzeć japy w mieście. Bardzo wstydliwe kraby które wycofywały się rakiem, kiedy tylko chciałem im zrobić zdjęcie. Kota który prawie wpadł w rybackie pułapki, ale w porę go ostrzegłem. Na mojej drodze stanął też zagadkowy ptak, co wszedł na znak.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


24/02/2023
24013
Walking0
0
0.000
7 comments
avatar

Piękny kaczor francuski
zmienił swoje dróżki,
frunąc na znak zeskoczył
i gapiów zaskoczył.

Nagle podniósł nogę
obserwując drogę,
w końcu się zapatrzył
bo Ciebie zobaczył 😉

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 69.7675 AFIT tokens for your effort in reaching 24013 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.99% upvote via @actifit account.


AFIT rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit shared its growth plans for 2023 with focus on hive services and integrations. Please vote now for our DHF proposal in support:
Vote on peakd
Vote on ecency
Vote on Hive wallet
Vote via hivesigner

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Follow us on Twitter | Join us on Telegram
Download on playstore | Download on app store

Knowledge base:
FAQs | Whitepaper
How to signup | Maximize your rewards
Complete Actifit Tutorial
rulersig2.jpg
Actifit supports cross-chain decentralization. Support our efforts below by voting for:

0
0
0.000
avatar

Hey great seeing your actifit report! Now is the time to support actifit's growth and services on hive blockchain.
Please vote for our DHF proposal via link here

0
0
0.000
avatar

duże ziarnka piasku, które łatwo odklejają się od ciała

@asia-pl widzisz? To jest porządna ręcenzja

0
0
0.000
avatar

Congratulations @deepresearch! You have completed the following achievement on the Hive blockchain And have been rewarded with New badge(s)

You distributed more than 30000 upvotes.
Your next target is to reach 31000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out our last posts:

Hive Power Up Day - March 1st 2023
The Hive Gamification Proposal
0
0
0.000
avatar

I didn´t know you have been writing updates from your Tenerife trip into Actifit reports, I need to check them out but just by looking at the pictures, I can see you have been enjoying this trip :) You took some really cool shots there. When your exploration is finished, let me know what places were your favorites.

@tipu curate

0
0
0.000