Jeszcze inna Teneryfa [#128]

avatar
(Edited)

Moja sytuacja zdrowotna odwróciła się ostatnio o 180stopni, po kolejnych paru dniach leżenia, przyszedł przełom, wyksztuszanie i lekkość w płucach. Ciało wciąż wydaje się jakieś umęczone, ale wczoraj pierwszy raz od bardzo dawna zmęczyłem się w taki zdrowy sposób. Mimo tej liczby kroków to wdrapanie się na mniej więcej 100-metrową stanowiło wczoraj dla mnie największe wyzwanie. Upocilem się, zadyszałem, robiłem co chwilę przerwy, ale to było takie zdrowe zmęczenie. Mój ogólny wskaźnik samopoczucia oscyluje sobie to w górę, to w dół, ale ogólnie to przypomina wykres ceny Bitcoina, higher highs, higher lows.

Jest taka część Teneryfy, która wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciach, które wrzucałem do tej pory. Na wzgórzach pojawiają się gdzieniegdzie kawałki lasu. Niektóre palmy obrośnięte są bluszczem. Są też takie miejsca, gdzie gleba szczelnie pokryta szatą roślinną przypomina znane krajobrazy. Tylko od czasu do czasu kanaryjskie rośliny przypominają, że to nie jest majowa łąka w Polsce. To w połączeniu z potężnymi falami sprawia że centralna część północnego wybrzeża trafia do ścisłej czołówki moich ulubionych części Teneryfy.

Planując sobie spacerki bardzo uważnie śledzę przebiegu ścieżek. Cel: przecinać jak najmniej poziomic. Upośledziłem sobie funkcje wchodzenia w nogach. Znowu o tym zdrowiu, ale myślę sobie o tym tak. Zachorowałem na astmę około 10lat temu. Przedtem byłem bardzo aktywny i dużo lepiej zbudowany. Przez chorobę moja kondycja spadła na łeb, na szyję. Zakładając, że moje objawy ustępują pod wpływem klimatu, soli i wypoczynku, co wyraźnie obserwuję. To zdrowszy Przemek spotyka się z realiami chronocznie niedotlenionych, mało wydajnych mieśni. Dużo myślę o tej przypadłości. Bardzo ciężko było mi się pogodzić z diagnozą. Pani profesor z Krakowa powiedziała mi, że do końca życia będę musiał zażywać te i te leki i jakoś będę sobie funkcjonował. Nigdy nie miałem zgody na to jakoś. Skoro zachorowałam, to mogę też wyzdrowieć, jeśli istnieje chociaż jedna osoba, której to się udało to znaczy, że to możliwe. Taka filozofia popchnęła mnie w stronę medycyny holistycznej, a ostatecznie dało mi to dużo przemyśleń dotyczących zdrowia, choroby, procesów samoleczenia i przemysłu medycznego. Nie wiem czy będę kiedyś całkiem odastmiony. Wskazówka zdrowia też sobie oscyluje. Ważne, że coś się zmienia.

Wracając do tematu. Przecinanie jak najmniejszej liczby poziomic oznacza spacery po wybrzeżu, co wcale nie jest takie łatwe biorąc pod uwagę tutejsze uwarunkowania. Jednak znalazłem taką trasę i był to absolutny strzał w dziesiątkę. Wyjątkowy brzeg, tunel z trzciny, urbexowy punkt widokowy i pięciometrowe fale urzekły mnie tak bardzo, że przez częste przerwy zdążyłem przejść zaledwie 20% zaplanowanej trasy. Mam więc pretekst, żeby tam wrócić.

A na niebie Jowisz przytula Wenus. Bardzo specjalny moment.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


02/03/2023
21371
Walking0
0
0.000
3 comments
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 58.7675 AFIT tokens for your effort in reaching 21371 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.98% upvote via @actifit account.


AFIT rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit shared its growth plans for 2023 with focus on hive services and integrations. Please vote now for our DHF proposal in support:
Vote on peakd
Vote on ecency
Vote on Hive wallet
Vote via hivesigner

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Follow us on Twitter | Join us on Telegram
Download on playstore | Download on app store

Knowledge base:
FAQs | Whitepaper
How to signup | Maximize your rewards
Complete Actifit Tutorial
rulersig2.jpg
Actifit supports cross-chain decentralization. Support our efforts below by voting for:

0
0
0.000
avatar

Hey great seeing your actifit report! Now is the time to support actifit's growth and services on hive blockchain.
Please vote for our DHF proposal via link here

0
0
0.000
avatar

I love the way you describe your routes. And come on those pictures are beautiful, I have never been able to go to Tenerife but I loved to see this side that you share so different from the usual.

I hope you continue to be encouraged to take care of your health and that the fatigue continues to be especially sporty. Lots of encouragement!

0
0
0.000