Türkiye Dünya Kupası Yolunda

kapak_160504.jpgimagesource

Merhaba spor severler. Dünya kupası elemeleri son hızla devam etmekte.
2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G grubunda mücadele eden Türkiye A milli futbol takımımız Katar'da düzenlenecek olan Dünya Kupasına katılmak için bugün Karadağ Milli takımına karşı mücadele edecek.

Norveç ve Hollanda ile gruptan çıkma mücadelesi veren Milli takımımız, Cebelitarık karşısında 6-0 lık skor aldı Norveç ve Hollanda'nın puan kaybetmesiyle gruptaki şansını artırdı.

Bugün hangi sonuç milli takımımıza tur getir?

  • Hollanda- Norveç karşılaşması gruptan çıkmak yada olay off oynayabilmek için büyük önem arz ediyor.
  • *. Türkiye Karadağ takımını yenerse, Hollanda-Norveç maçının sonucunu bekleyecek. Hollanda grupta birinci sırada yer almakta bu nedenle Norveç Hollanda'yı deplasmanda mağlup etmesi durumunda genel averaja bakılacak.

  • *. Türkiye bir gol farkla galip gelmesi durumunda, Norveç'in Hollanda'yı en az 3 gol farkla yenmesi gerekecek. Bu durumda Hollanda elenecek, Türkiye play-off turuna kalacak.

*Türkiye berabere kalırsa, aynı zamanda diğer karşılaşma olan Hollanda-Norveç karşılaşması da beraberlikle biterse Norveç elenecek Türkiye olay off turuna kalacak.

*Türkiye kaybederse, Norveç'in de kaybetmesini bekleyeceğiz. Norveç'in kaybetmesi durumunda avaraja bakılacak az farkla kaybeden takım olay off turuna katılacak.

*Türkiye kazanır, Norveç Hollandayı yenerse avaraja bakılarak üstünlüğü sağlayan Türkiye olursa direkt olarak Katar 2022 Dünya Kupasına katılım şansı yakalayacak.

Play off turuna katılırsa Milli takımımız Dünya Kupasına katılacak 3 ülke arasına girmeye çalışacak.

Başarılar Türkiye 🇹🇷0
0
0.000
2 comments
avatar

Keşke Şenol Güneş en başında istifa etseydi daha rahat kupaya giderdik

0
0
0.000
avatar

Kesinlikle olsun zararın neresinden dönülse kardır. Gruptan çıkalım da

0
0
0.000