The youngest footballer in each UEFA Champions League season.

Link to watch on Odysee:

https://odysee.com/@FootballStats:b/the-youngest-footballer-in-each-uefa:5

[ENG]

List of the youngest footballers in each season of the UEFA Champions League.

Data: https://www.transfermarkt.com

[POL]

Najmłodsi piłkarze w każdym z sezonów Ligi Mistrzów.

Debiut w Champions League w wieku 18, 17, a nawet 16 lat to prawdziwy wyjątek i zwykle oznacza bardzo utalentowanego piłkarza. Talent jest ważny, ale to nie on decyduje o dalszej karierze. Kto kojarzy takiego zawodnika jak Fábio Paím? Prawie nikt. W młodzieżowej drużynie Sportingu Lizbona był on oceniany lepiej niż Cristiano Ronaldo, co zresztą przyznawał sam CR7. Mimo wielkiego talentu Fabio nie zrobił kariery. Rozrywkowy tryb życia sprawił, że nie ma swoim koncie nawet 50 występów, a jak już grał to zazwyczaj wchodził z ławki w drugiej połowie. Ciekawostka- jego ostatnim lubem był IV ligowy LZS Starowice.

Jak potoczyły się losy namłodszych zawodników z każdego sezonu Champions League?

Zdecydowana większość z nich nie zrobiła wielkiej kariery. Tomas Žvirgždauskas, Dejan Markovic, Artem Bezrodnyi, Rody Turpijn, Nano, Tomas Jun, Aleksandr Pavlenko, Ismail Aissati, Taleb Tawatha i Charalampos Mavrias grali przede wszystkim w ligach poza pierwszą 10 rankingu UEFA. Inni rozegrali kilka sezonów w Premier League, La Liga, Serie A czy Bundelidze. Międzynarodową sławę zdobył tylko Raul Albiol. Do której grupy trafi namłodszy piłkarz w historii Ligi Mistrzów - Youssoufa Moukoko, który zadebiutował w niej mając zalediwe 16 lat i 18 dni? O tym przekonamy się dopiero za kilka ładnych lat.

Źródła:

  1. https://www.sport.pl/pilka/7,64946,26210707,fabio-paim-zagra-w-polsce-cristiano-ronaldo-byl-nim-zachwycony.html

  2. https://www.transfermarkt.pl/fabio-paim/profil/spieler/48639

  3. https://www.transfermarkt.com/uefa-champions-league/juengsteaelteste/pokalwettbewerb/CL/plus//galerie/0?saisonIdVon=2021&saisonIdBis=1992&land_id=&pos=&spielerposition_id=0
0
0.000
0 comments