Covid Free GR (July 16 2021)

avatar
(Edited)

Mamy piękne lato i coraz więcej turystów zjeżdża się do Grecji.

Jednak żeby powstrzymać kolejną falę plandemii, mamy coraz to nowe ciekawostki...

Od początku lipca media informowały, że właściciele punktów gastronomicznych muszą zgłosić na stronie rządowej, czy będą przyjmować tylko osoby zaszczepionej czy wszystkie. Jeśli wszystkie, to lokal trzeba podzielić itd...
Zgłoszenie należało wysłać do 15 lipca i podczas gdy w mediach trąbiono, że większość właścicieli chce przyjmować mieszanych klientów, linka do wysłania zgłoszenia nigdzie nie podano ;)

Covidova strona rządowa jest mi już dobrze znana bo właśnie tam zgłaszam co tydzień wyniki self-testow, które dostajemy nadal od państwa.

Podczas gdy 15 lipca się zbliżał, Prezydent Grecji ogłosił, że wewnętrzne pomieszczenia będą przeznaczone tylko dla osób zaszczepionych. Dotyczy to lokali, teatrów, kin itd. Od 16 lipca do 31 sierpnia.

Powstała specjalna aplikacja rządowa, która skanuje QR kod z zaświadczenia i wyłapuje lewe paszporty covidove.

Aplikację ściągnęłam bo grzywna 3 tysięcy euro lekko szczypie, chociaż aktualnie nie mam stolików w środku tylko pod kościołem.

Nadal jednak szukałam informacji, gdzie mam zgłosić że chcę przyjmować mieszanych klientów. Mąż postanowił zadzwonić na Policję - nie dostali jeszcze żadnych wytycznych! Podali nam jednak nr telefonu na infolinię covidovą.
Po godzinie klikania cyferek i słuchania dawno nieaktualnych komunikatów z okresu zimowego stanu wyjątkowego, dowiedziałam się że nic im nie wiadomo na ten temat i poprosili o podanie źródła informacji do weryfikacji.

Bądź tu mądry i pisz wiersze...

Tymczasem Grecy zgodnie ucztują w dostępnych letnich ogródkach i w mieszanych towarzystwie, więc aplikacja wydaje się na razie zbędna.
Pewien pomysłowy dziennikarz, powiedział wczoraj w TV że oprócz skanowania zaświadczenia powinno się również sprawdzać zbieżność danych z dowodem osobistym klienta.

Jak to się ma do ochrony danych osobowych że o obowiązkach kelnera nie wspomnę? A korzystanie z toalet - przecież one są zawsze w środku?

Nie wiem jak zareagują na skanowanie turyści, bo ich nowa ustawa również dotyczy. Dobrze, ze mamy piękną wakacyjną pogodę i wszelka gastronomia jest dostępna na zewnątrz :)

Zdjęcia własne by @grecki-bazar-ewy.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


19987
Daily Activity0
0
0.000
13 comments
avatar

A swoją drogą po co rozdzielać szczepionych od nieszczepionych? 🤔 Jeszcze rozumiem liczenie żeby nieszczepionych nie było np. 50%, ok, jest jakiś sens. Ale rozdzielać? A co jeśli małżeństwo przyjdzie razem i on ma szczepienie a ona nie? 😁

0
0
0.000
avatar

Bo nieszczepieni roznoszą zarazę ;)
Kochanie zaszczep się to pójdziemy na romantyczną kolację ...

0
0
0.000
avatar

No właśnie, czy toalety też mają być podzielone według sanitarnego reżimu i czy przed wejściem ma stać strażnik?

0
0
0.000
avatar

a czy jest opcja zgłosić lokal tylko dla nieszczepionych? problem aplikacji i durnego skanowania znika każdy kto przyjdzie zadeklaruje, że nie ma paszportu Qurwidopwego i będzie ok ;)

0
0
0.000
avatar

Nie ma takiej opcji oczywiście ;)
Fakt zgłoszeń też odpada bo jak pisałam we wpisie, nie ma gdzie zgłaszać ;)
Pozostaje rozporządzenie że od wczoraj zaszczepieni w środku po skanowaniu a reszta na zewnątrz, chociaż Policja jeszcze nie dostała wytycznych.
W rezultacie wszyscy na zewnątrz i w sumie nic się nie zmieniło bo Grecy latem ucztują na powietrzu.

Jednak ktoś zgarnia kasę za durne apki, rozporządzenia i wprowadzanie ludzi w błąd...

0
0
0.000
avatar

W Polsce weryfikowanie zaszczepienia przez hotel, restaurację jest niezgodne z RODO... Pytanie tylko, czy w Grecji odpowiednik naszego PUODO też dostaje kasę z kar do swojego budżetu 😉

0
0
0.000
avatar

Nie mam pojęcia... Ale podobno jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ;)

0
0
0.000
avatar

No mam wrażenie, że tylko w Polsce te RODO działa w ten sposób, tak restrykcyjnie.

A ogólnie biznes jak? Da się wyżyć?

0
0
0.000
avatar

Jeszcze nie minął rok od otwarcia więc ciągle pod górkę bo jednak to była spora inwestycja dla nas...
Jednak jest sporo plusów a to cieszy i daje kopa do dalszego działania.

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 66.5 AFIT tokens for your effort in reaching 19987 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.43% upvote via @actifit account.


Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000