MARC: Výlet na Orlík a tak různě

avatar

Opravdu dlouho jsem už nic nenapsal na Hive. Ale aspoň Splinterlands pořád pravidelně hraji. Dokonce jsem měl i v plánu napsat něco o tom, které karty podle mého názoru má smysl nakoupit jako investici. Což snad někdy v budoucnu i splním.

Každopádně dneska se s Vámi chci podělit o můj dnešní výlet na zříceninu hradu Orlík. Orlík se nachází kousek od Humpolce. Z města se k němu dá dostat poměrně dobře pěšky. Cesta zabere tak třicet minut maximálně. Původně se v okolí hradu těžilo zlato a tak byl poměrně významný. Ovšem postupem času se od této činnosti upustilo a někdy v osmnáctém století byl opuštěn nadobro, od té doby chátral. Za první republiky se ho ujali zachraňovat humpolečtí rodáci a svaz českých turistů, takže se dochovala alespoň věž, obvodové zdi, části obytných budov a brána.

V současnosti se o hrad stará místní neziskovka a stará se celkem povedeně. Pořádá na místě řadu společenských akcí, vybudovala funkční repliku pece na chléb a na keramiku, malý kiosek a tak dále.

Dneska byl hrad oficiálně zavřen, ale měli jsme štěstí, protože v areálu hradu pracoval nějaký hodný pán a ten nám dovolil vstoupit, tímto mu teda posílám ještě jednou díky. Cestou zpět jsme to vzali přes humpolecký školní statek.

Humpolec je taková moje srdcovka, chodil jsem tam na střední školu a tak jsem na školním statku strávil nemálo času. Bylo hezké vidět, jak se to tam za těch 13 let co jsem tam byl naposled, změnilo k lepšímu. Je tam postavený nový kravín, bioplynová stanice, rekonstruovaný prasečák, nová budova pro drůbež a tak dále. Úplně mě přepadla vlna nostalgie.

Bohužel jsem z celé akce udělal jen málo fotek a z toho mála co jsem vyfotil, jsem na většině vyfocen já, moje přítelkyně, naše kamarádka a různé kombinace nás tří. Takže je sem z pochopitelných důvodů dávat nebudu.

P.S. Nevíte někdo, jestli existuje nějaká spojitost mezi hradem Orlík a stejnojmennou kapelou?
This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


21/11/2021
11992
Walking0
0
0.000
7 comments
avatar

Orlík měl název podle vinárny.

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 66.439 AFIT tokens for your effort in reaching 11992 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.03% upvote via @actifit account.

The following boosts were applied to your post:
Friend Boost - L4
+ 16 % AFIT
Thanks to your friend @bucipuci
+ 12 % AFIT
Thanks to your friend @bucipuci
Boosts increased your AFIT earnings by 9.1640 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000