Dzisiaj zdecydowanie cieplej i przyjemniej, nawet zapachniało latem :) - My Actifit Report Card: October 5 2022

Gdyby nie wiatr momentami porywisty, to poczułbym się jak w lecie i wskoczył w krótkie spodenki. Wiem, że to złudne i można łatwo złapać przeziębienie.

Może jutro będzie już naprawdę letnio, bo wybieram się ponownie do lasu na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tam jednak jest zupełnie inny rodzaj zmęczenia, bo spacery po piachy, leśnych ścieżkach dają w kość, ale przyjemnie.

Monotonne wędrowanie po parku też ma swoje zalety, bo kolorystyka drzew zachwyca. Gorzej będzie za kilka dni, jak przyjdzie kolejny tajfun i zmiecie ten wachlarz kolorów z drzew.

A na koniec dokarmianie sikorek siwek. Te małe sikorki są wyjątkowo pazerne na pożywienie. Nie jedzą na miejscu, tylko wynoszą wszystko do gniazda i robią zapasy jak chomik. Przylatują na ławkę tak długo, dopóki jest pożywienie. Gdy zabraknie strasznie się awanturują. Ale i tak są fajne i odważne.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


05/10/2022
5203
Walking0
0
0.000
2 comments
avatar

What a beautiful view of flowers and shady plants

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

As your total AFIT balance across chains is below 5,000 tokens, you are still not eligible for AFIT rewards. You can buy some AFIT tokens on hive-engine, pancakeswap, digifinex or dex-trade.
You received rewards as 0.86% upvote via @actifit account.


AFIT rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Follow us on Twitter | Join us on Telegram
Download on playstore | Download on app store

Knowledge base:
FAQs | Whitepaper
How to signup | Maximize your rewards
Complete Actifit Tutorial
rulersig2.jpg
Actifit supports cross-chain decentralization. Support our efforts below:

0
0
0.000