FIVB Men's Club World Championship has been end (EN/TR) FIVB Erkekler Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası Sona Erdi

-EN

Hello all sports lovers! I hope you are taking care of your health. Because I'm still sick. I hate the common cold. Because it makes me feel exhausted and I don't enjoy anything I do. I try to relax in my free time.

I'm here today to talk to you about my favorite tournament in volleyball. The FIVB Club World Championship for men has ended. It was a very exciting tournament and I think it ended unexpectedly. In fact, there was no clear favorite team among the teams. Almost every team had an equal chance of winning. But the winning team was the Brazilian team Sada Cruzeiro. In the final, the Italian team defeated Cuccine Lube Civitanova 3-0 with 25-17.25-22.25-23 sets.

If we talk about the tournament in general, I think we should examine the participating teams first. The winner and host team Sada Cruzeiro qualified as the 2020 South American Champion, Itas Trentino as the CEV Champions League runner-up, UPCN San Juan as the 2020 South America runner-up, Foolad Sirjan as the Iranian Asian Cup champion, and Funvic Natal as the Brazilian champion. CEV Champions League champion ZAKSA team refused to participate in this tournament and withdrew from the tournament in order not to put their players at risk due to pandemic reasons. Instead of ZAKSA, Lube Civitanova was invited to the tournament with a Wild-Card. What a chance indeed! It is a really great achievement being finalist for a team that received an invitation with a Wild-Card.

I would like to watch the ZAKSA team in this tournament. Because they are a strong team. I hope we can watch it in the next tournament. The matches in this tournament were very good. Especially Trentino and Lube Civitanova's semi-final match was the best match in my opinion. The match ended 3-2 in favor of Lube Civitanova and after this match, Lube Civitanova team advanced to the final. I really liked this match. Because it was very competitive. The matches in this tournament were good. But apart from this semi-final match, we did not watch another match that was very competitive. Still, the results were satisfactory. In the last 2 years, almost all teams have underperformance. Especially the Italian team Trentino has a lot of trouble in this regard.

1.jpg

Source

At the end of the tournament, the dream team was chosen. Frankly, I think the only troublesome decision was the setter. Statistically the best setter of the tournament was Luciano De Cecco. In addition, it is not difficult to make this decision without looking at the statistics. The best setter in the world had a good tournament, but since he was not on the winning team, the award was given to a different person. I can only laugh at this. Here is the dream team!

Most Valuable Player: Miguel Ángel López
Best Setter: Fernando Kreling
Best Spiker: Alessandro Michieletto
Best Spiker: Miguel Ángel López
Best Middle-Blocker : Otávio Pinto
Best Middle-Blocker : Robertlandy Simon
Best Opposite: Wallace de Souza
Best Libero: Fabio Balaso

2.jpg

Source

Yes, sports fans, this was my review for this tournament. The FIVB Women's Club World Championship started today. See you in the post where we talked about the results of that tournament. Stay fit. Goodbye!

-TR

Herkese merhaba spor severler! Umarım sağlığınıza dikkat ediyorsunuzdur. Çünkü ben hala hastayım. Soğuk algınlığından nefret ediyorum. Çünkü bitkin hissetmeme neden oluyor ve ben yaptığım hiçbir şeyden keyif almıyorum. Boş vakitlerimde dinlenmeye çalışıyorum.

Bugün sizlerle voleybolda en sevdiğim turnuva hakkında konuşmak için buradayım. FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası erkekler için sona erdi. Çok heyecanlı bir turnuvaydı ve bence beklenmedik bir şekilde sonuçlandı. Aslında takımlar arasında net olarak bir favori takım yoktu. Neredeyse her takımın kazanma şansı eşitti. Ama kazanan takım Brezilyalı ekip Sada Cruzeiro oldu. Finalde İtalyan ekibi Cuccine Lube Civitanova'yı 25-17,25-22,25-23'lük setlerle 3-0 mağlup etti.

Genel olarak turnuvadan bahsedecek olursak önce katılan ekipleri incelememiz gerektiğini düşünüyorum. Kazanan ve ev sahibi ekip Sada Cruzeiro,2020 Güney Amerika Şampiyonu olarak, Itas Trentino CEV Şampiyonlar Ligi ikincisi olarak, UPCN San Juan 2020 Güney Amerika ikincisi olarak, Foolad Sirjan Iranian Asya Kupası şampiyonu olarak, Funvic Natal ise Brezilya şampiyonu olarak turnuvaya katılmaya hak kazandı. CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu ZAKSA ekibi ise pandemik sebepler yüzünden oyuncularını riske atmamak adına bu turnuvaya katılmayı reddetti ve turnuvadan çekildi. ZAKSA yerine turnuvaya Wild-Card ile Lube Civitanova davet edildi. Gerçekten ne büyük şans! Wild-Card ile davet alan bir takımın ikinci olması gerçekten harika bir başarı.

ZAKSA ekibini bu turnuvada izlemek isterdim. Çünkü güçlü bir takımlar. Umarım bir sonraki turnuvada izleyebiliriz. Bu turnuvadaki maçlar çok güzeldi. Özellikle Trentino ve Lube Civitanova'nın yarı final maçı bence en iyi maçtı. Maç 3-2'lik skorla Lube Civitanova lehinde sonuçlandı ve bu maç sonrasında Lube Civitanova ekibi finale yükseldi. Bu maçı çok beğendim. Çünkü çok çekişmeliydi. Bu turnuvadaki maçlar iyiydi. Ama bu yarı final maçı haricinde çok çekişmeli geçen başka bir maç izlemedik. Yine de sonuçlar tatmin ediciydi. Zaten son 2 yıldır neredeyse tüm takımlarda performans düşüklüğü var. Özellikle İtalyan ekip Trentino bu konuda çok sıkıntı yaşıyor.

1.jpg

Source

Turnuva sonunda rüya takım seçildi. Açıkçası tek sıkıntılı kararın pasör olduğunu düşünüyorum. İstatiksel olarak turnuvanın en iyi pasörü Luciano De Cecco'ydu. Ayrıca istatistiğe bakmadan da bu kararı vermek zor değil. Dünyanın en iyi pasörü,iyi bir turnuva geçirdi ama kazanan takımda olmadığı için ödül farklı birine verildi. Bu duruma sadece gülüp geçebilirim. İşte rüya takım!

En Değerli Oyuncu : Miguel Ángel López
En İyi Pasör : Fernando Kreling
En İyi Smaçör : Alessandro Michieletto
En İyi Smaçör : Miguel Ángel López
En İyi Orta Oyuncu : Otávio Pinto
En İyi Orta Oyuncu : Robertlandy Simón
En İyi Pasör Çaprazı : Wallace de Souza
En İyi Libero : Fabio Balaso

2.jpg

Source

Evet sporseverler bu turnuva için inceleme yazım bu kadardı. FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası ise bugün başladı. O turnuvanın sonuçlarını konuştuğumuz postta görüşmek üzere. Sporla kalın. Hoşça Kalın!0
0
0.000
9 comments
avatar

Ah bir zamanlar sürekli voleybol konuştuğumuz günleri hatırlıyor musun?
O zamanlardan beridir biliyorum ki sen voleybolu çok seviyorsun.
Ortaokulda iki okulun arasındaki demirlerde voleybol oynadığımız zamanları hatırlıyor musun? !LOLZ

0
0
0.000
avatar

Voleybol maçı izlerken bunu okumam tatlı bir tesadüf galiba 😂

0
0
0.000
avatar

Bizim arkadaşlığımız sence de bazen fazla garip tesadüflerle karşılaşmıyor mu? 😘

0
0
0.000
avatar

Ayrilirsam hemen sana koscam abla söz bas nikahi hemen !LOLZ

0
0
0.000
avatar

Ama öyle deme abulan sana kurban olur
Sen yeter ki koş bana dünyanın bütün nikahlarını basarım sana canım abulam 😱🤩😍😍😍

0
0
0.000
avatar

Ay makale yazmam gerekiyor ama benim yaptığım yoruma bak. Akademik dilimi etkiliyorsun. Farkında olmadan abulam falan yazicam dalginlikla bir yerlere 😂.

0
0
0.000
avatar

Sadece akademik dilini mi etkiliyorum? Bence bütün hayatını etkiliyorum hayatım. 😁😁😁

0
0
0.000