Mściwoja nie przewidzisz

avatar
(Edited)

Nie przewidzisz - dobry, rowerowy dzień i jedna ulica

Wczoraj narzekałem, dzisiaj chwalę. To jest nieprzewidywalna praca. Dzisiaj pracowałem dokładnie tyle czasu ile wczoraj. Wczoraj zarobione 148, dzisiaj 254 zł. Ten sam rejon, te same metody pracy. No nie przewidzisz.

Było co robić, ale dzisiaj zdecydowałem się opisać Wam ulicę Mściwoja II. To ciekawa postać, choć znana głównie historykom. Książe pomorski o fascynującej historii bo był on i zakładnikiem, i wojem, i politykiem. Rodzinę miał tak waleczną, że walk między braćmi nie było końca. Sojusze były z dzisiejszego punktu widzenia nieprawdopodobne bo sprzymierzał się z Krzyżakami, Brandenburgią, Wielkopolanami - na przemian. Z wykładów z historii pamiętam słowa profesora-mediewisty (na wykładach prosił by nie nagrywać bo wtedy trzyma za bardzo "język za zębami"), że Mściwoj II to był typowy polityk. Obiecywał każdemu i wszystko, a potem niczego nie dotrzymywał. To uproszczenie, ale polecam popatrzeć na jego biogram. Tu linki: gedanopedia, wikipedia.

Ulica biegnie po dzielnicy Przymorze Małe. Jestem na niej chyba codziennie. Bardzo wygodna do jeżdżenia rowerem. Niemal płaska, a większość jej ulic to spokojne, krzyżujące się uliczki. Mściwoja zaczyna się przy granicy z Żabianką koło stawu 'Subisława' - swoją drogą Subisław to był pradziad Mściwoja.

Ulica ma trzy charaktery. Jest to typowe dla ulic tej części Przymorza. Najpierw są domki jednorodzinne, potem pojawia się aleja, a na końcu mamy to samo, ale dochodzi bruk. To też dzisiaj uchwyciłem na tych niesamowitych fotografiach ;)


Subisława przechodzi łukiem w Mściwoja. Pradziad w potomka.


Przedwojenne i powojenne domki


Za skrzyżowaniem z Piastowską pojawiają się drzewa.


Za widocznym skrzyżowaniem zmienia się nawierzchnia i jest już bruk (kocie łby).

Prócz tego mam zdjęcia z ulic Słupskiej i Fromborskiej (będzie do uzupełnienia wczorajszych wpisów), Bora-Komorowskiego, Wejhera i Olsztyńskiej.


Olsztyńska - w symie te stare bloki podobnie "urodziwe" jak te nowe


Centrum handlowe Galeria Przymorze. Jak jest czas to można czekając na zlecenia wejść o coś zapytać


Życie. Bora-Komorowskiego. Blok, pranie, słońce, wygrzewanie się na ławce.


Fromborska - pisałem już o niej. Lokalna uliczka z domem starości, jednym blokiem i małymi szeregowcami


Ta część ulicy Słupskiej wiedzie ku biurowcom. One zmieniły tą dzielnicę, ale patrząc na sąsiednią Oliwę to im zazdroszczę bo tam to wręcz przytłoczyły.


Najwyższy dzisiaj widok. Z Żabianki w stronę Przymorza. Tam właśnie między tymi falowcami dzisiaj kręciłem się najwięcej.

scrnli_17-03-2022_22-49-56.png
Zaznaczyłem gąszcz dzisiejszych tras po Przymorzu. Dobrze się tam jeździ choć ulice szerokie. Dużo szybkich dróg rowerowych.

scrnli_17-03-2022_22-55-48.png
Niektóre kolumny pokazują "zjazd". Ale nie jest źle. Tak właśnie mówiłem dzisiaj w windzie miłemu panu co pytał czy idzie z tego wyżyć.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


17/03/2022
22598
Cycling, Daily Activity

Hej0
0
0.000
1 comments
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 67.4601 AFIT tokens for your effort in reaching 22598 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.97% upvote via @actifit account.

Boosts increased your AFIT earnings by 0.0001 AFIT

Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000