Słoneczne żale z branży

avatar
(Edited)

Nie wiem czy to zniesiecie bo z atrakcji turystycznych zobaczonych podczas rozwożenia jedzenia mam jedynie biurowiec z lustrem nad wejściem. Nawet myślałem, że można by tu znajomych lub bliskich prowadzić bo czasy są coraz bardziej telefoniczno-zdjęciowe a to miejsce się do tego nadaje.


Lutro nad głową przy wejściu do biurowca

Pozostałe kwestie jakie miałbym opisywać to domysły na temat upadku branży i pl-wolta. Jeśli stawka za jazdę kurierską przez 3 godziny wynosi mniej niż minimalna stawka godzinowa za pracę w naszym kraju to właśnie jest to opis mojej pracy tego dnia. Firma długo trzymała dobry poziom i opisywałem to przez lata zarabiając skromnie, ale jednak powyżej tej średniej.

Właśnie rok temu rozpoczął się upadek. Najpierw zlikwidowano umowy zlecenia i wypchnięto nas do pośredników. Następnie dopuszczono do pracy obcokrajowców bez znajomości polskiego (nie mam nic przeciw, ale kiedyś porozumiewanie się po polsku było warunkiem). Potem były reklamy w mediach by w ten sposób zarabiać (zarobki do 50 zł/h!). Przynęta została rzucona - kurierów jest dużo. Zaczęła się optymalizacja zarobków, nowe sposoby wyliczeń stawek za dostawę - czyli przycinanie "by było uczciwiej/sprawiedliwiej".

Co mogą zrobić niezadowoleni kurierzy? Zmienić pracę, spróbować jeździć na wielu aplikacjach. Niektórzy też kombinują, zmieniają pojazd lub jeżdżą na wielu aplikacjach i wielu kontach na raz by razem coś uzbierać.

Dzisiaj rozwiozłem jedzenie 3 klientom.

scrnli_30-03-2023_22-16-51.png

Pierwszy był irytujący. Jaki klient jest irytujący? Niewspółpracujący z aplikacją. Taki, który komplikuje kontakt ze sobą. Prócz numeru dodaje komentarz, który trzeba potem edytować by zadzwonić. Taki, który nie odbiera telefonu "bo jakiś dziwny numer" i czeka aż zadzwoni do niego ktoś z numeru prywatnego. Może właśnie po to tym razem w notatce od klienta miałem podany numer telefonu? Irytującym było kopiowanie tej notatki, wycinanie z niej numeru telefonu i potem dzwonienie do klienta tylko po to by odebrał prywatny a nie służbowy numer. Szczegół, ale irytuje. Dobrze, że zdarza się dość rzadko.

PXL_20230329_093839018.MP.jpg
Garnizon. Słonimskiego. Wnętrze

Drugie zlecenie także z pl-wolta na Garnizon. Trzecie zlecenie z ubera nieco pod górkę. Tu na szczęście miałem podany dobry kod do furtki i wszedłem bez problemu bo w tym osiedlu miałem już problemy.


Lubię te słupki. Ułatwiają życie wielu

Widząc w aplikacji uberowskiej, że ruch w mojej Oliwie jest względny pojechałem właśnie w stronę domu. Koło domu pracuje się znacznie lepiej - zwłaszcza gdy jeździmy dorywczo i krótko. Zlecenie jednak nie wpadło - nawet przez czas oczekiwania z awizem na poczcie. Kawa w termosie na ławce też nie przyciągnęła zlecenia.

Wyszło 36,64 PLN w ciągu 3 godzin co daje stawkę 12 zł/h. Dwie aplikacje. Moja szkolna ocena dnia:

  • start pracy dostateczny (daleki kurs, ale lepsze to niż nic),
  • zarobki niedostateczne (zmieć pracę, weź kredyt itp),
  • poznawanie miasta dostateczne (słońce, dość ciepło, miejskie klimaty),
  • samopoczucie dostateczne (ruszyłem się co jest na plus).

Z tego dnia mam jeszcze takie zdjęcia:

To oliwska weranda, która dawniej była przystanią na Westerplatte


To miało być selfie, ale nie każdy ma talent


Ale, że ktoś na górkę wtargał taką ławkę i stolik?


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


29/03/2023
22273
Cycling, Daily Activity, Walking0
0
0.000
1 comments
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 67.5725 AFIT tokens for your effort in reaching 22273 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.98% upvote via @actifit account.


AFIT rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit shared its growth plans for 2023 with focus on hive services and integrations. Please vote now for our DHF proposal in support:
Vote on peakd
Vote on ecency
Vote on Hive wallet
Vote via hivesigner

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Follow us on Twitter | Join us on Telegram
Download on playstore | Download on app store

Knowledge base:
FAQs | Whitepaper
How to signup | Maximize your rewards
Complete Actifit Tutorial
rulersig2.jpg
Actifit supports cross-chain decentralization. Support our efforts below by voting for:

0
0
0.000