Oprowadzanie zadowalająco - niezadowalające

avatar
(Edited)

Minął weekend dyżuru na Westerplatte. Wczoraj pisałem nieco więcej o co w w tym dyżurze chodzi.


Fragment Galeonu Lew

Nabrzeże Motławy z Basztą Łabędź. Dzisiaj zauważyłem, że architekci budynkiem po prawej lekko nawiązali do istniejącego tu w czasach krzyżackich zamku

Oprowadziłem w te dwa dni cztery grupy po Westerplatte. Niewielkie kameralne grupy, rodziny, pary, małżeństwa, dzieci, zakochani. Bardzo przyjemne otoczenie, sprzyjająca pogoda. Samo oprowadzanie też było przyjemnością. To są pozytywy. Do nich dołączam jeszcze fajną ekipę na statku, dobrą herbatę zimową tamże, niesamowite zwiedzające dzieci, które z zaciekawieniem zwiedzały półwysep. Nie miałem też problemów z korkami (rower) i z nawodnieniem organizmu (poidełka miejskie). Krótkie deszcze dzisiaj też były przyjemne bo naszym znakiem rozpoznawczym na Westerplatte są parasole.

Specyfika tych dyżurów to jednak zarobek zależny od liczby turystów. Tym razem tłumy nie dopisały, choć na szczęście zawsze był ktoś do oprowadzania. To też ważne bo bez tego dziwnie człowiek się czuje - tak daleko domu i z niczym. Jeśli chodzi o to to wczoraj było dość słabo, dzisiaj słabo. Jeżdżąc rowerem jako "Kurier z Oliwy" w tym czasie na pewno miałbym więcej. Wczoraj raczej nie. Następny dyżur tego typu na Westerplatte za miesiąc.


Śmiejemy się jak widać, czyli nie katują na tych wycieczkach

Porównanie tych zajęć jest może i nie na miejscu, na ale skoro zdecydowałem się na łączenie w działalności tych dwóch profesji to mogę to robić. Zazwyczaj przewodnictwo daje cztero-pięciokrotność kurierstwa, ale w te dwa dni stawki były zbliżone. Wysiłek niestety też, ale to już specyfika trudnego dojazdu na Westerplatte z dwoma przesiadkami (rower>statek>nogi).


Powrót do domu z ekipą. Grają, śpiewają, piją, grzeją się i chronią przed deszczem


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


14/05/2023
20083
Cycling, Daily Activity, Walking0
0
0.000
1 comments
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 66.6425 AFIT tokens for your effort in reaching 20083 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.95% upvote via @actifit account.


AFIT rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit shared its growth plans for 2023 with focus on hive services and integrations. Please vote now for our DHF proposal in support:
Vote on peakd
Vote on ecency
Vote on Hive wallet
Vote via hivesigner

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Follow us on Twitter | Join us on Telegram
Download on playstore | Download on app store

Knowledge base:
FAQs | Whitepaper
How to signup | Maximize your rewards
Complete Actifit Tutorial
rulersig2.jpg
Actifit supports cross-chain decentralization. Support our efforts below by voting for:

0
0
0.000