Grecja 2020 Vlog - Ateny - Stoa - Świątynia Zeusa Olimpijskiego - Stadion Olimpijski


Wstęp:

Dzień dobry lub dobry wieczór podróżnicy. Zbliżamy się do końca naszej wycieczki po Atenach ,a tym samym do zakończenia tej serii Vlogów , ale to nie oznacza że więcej takich materiałów filmowych nie będzie. Jak już wspominałem w jednym z wcześniejszych postów, zdążyłem ich trochę naprodukować ( wrzucam je od 2019 roku ) z różnych ciekawych miejsc.  Trochę konkretniej , mimo iż ta seria się kończy to jest ona połączona z kolejną serią vlogów o greckiej wyspie Kreta na która się udaliśmy prosto z Aten, a i tam było wiele do zobaczenia i do nagrania , więc kolejne Vlogi będą właśnie z tej wyspy o ile wciąż ktoś będzie je chciał oglądać. Z tego miejsca ponownie pragnę podziękować wszystkim tym ,którzy obdarowali mnie serduszkami / uśmieszkami i którym moje vlogi przypadły w jakimś stopniu do gustu .Dziękuje wam bardzo! :) I jak zwykle proszę o wyrozumiałość jeżeli chodzi o moje błędy, przejęzyczenia ,czy montaż

O Czym Dziś:

Pozostajemy wciąż na terenie ateńskiej agory, a naszym kolejnym celem do zwiedzania jest odrestaurowana, a raczej odbudowana na wzór oryginału Stoa. Było to niegdyś miejsce handlu, gdzie rozkładali się sklepikarze ze swoimi towarami, jak również miejsce odpoczynku czy czynności administracyjnych. Następnym naszym przystankiem w zwiedzaniu Aten będzie krótkie zerknięcie na Łuk Hadriana , który znajduję się po drodze do bardzo okazałych pozostałości, pewnej świątyni która dawniej prawdopodobnie była znacznie większa i monumentalna niż sam Partenon, a dla której czas był bardziej okrutniejszy. Świątynia Zeusa Olimpijskiego a raczej grupka filarów świadczących o dawnym ogromie tej budowli to właśnie miejsce które zobaczymy. Na jej terenie oprócz samych filarów znajdują się pozostałości  zabudowań rzymskich ,oraz mniejszych świątyń, niestety już nie tak okazałe. Ostatnią budowlę którą zobaczymy, jest związana ze sportem, a dokładnie z igrzyskami olimpijskimi. Stadion Olimpijski (Panateński) w Atenach to jedna z najstarszych budowli tego typu na świecie. To tu odbyły się pierwsze igrzyska olimpijskie w czasach nowożytnych (1896 r). Pierwotnie stała tu podobna ale mniejsza budowla która znajdowała się w naturalnym wgłębieniu miedzy dwoma wzgórzami, posiadała ona drewniane siedziska. W późniejszych czasach została rozbudowana  i wzbogacona o nowe elementy....Ale o tym już w Vlogu. Zapraszam !


View this post on TravelFeed for the best experience.


0
0
0.000
3 comments
avatar

Congratulations, your post has been added to Pinmapple! 🎉🥳🍍

Did you know you have your own profile map?
And every post has their own map too!

Want to have your post on the map too?

  • Go to Pinmapple
  • Click the get code button
  • Click on the map where your post should be (zoom in if needed)
  • Copy and paste the generated code in your post (Hive only)
  • Congrats, your post is now on the map!

0
0
0.000
avatar

Congratulations @rob-c! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You received more than 500 upvotes.
Your next target is to reach 600 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!
0
0
0.000
avatar

Congratulations @rob-c! You received the biggest smile and some love from TravelFeed! Keep up the amazing blog. 😍 Your post was also chosen as top pick of the day and is now featured on the TravelFeed.io front page.

Thanks for using TravelFeed!
@lesiopm (TravelFeed team)

PS: Have you joined our Discord yet? This is where over 1000 members of the TravelFeed come together to chat. Join us!

0
0
0.000