Časomíra

avatar

"Nechceš jít zítra dělat zápis na turnaj dětí v 3x3 basketbalu? Chybí nám lidi," vybalila na mě kamarádka. "Myslíš, že to zvládnu? S basketem zkušenost nemám, natož v tom tři na tři," váhal jsem. "Jasně, že jo. Přijdeš půl hoďky před prvním zápasem, všechno ti vysvětlíme. Bude to v pohodě, jsou to malý děcka," chlácholila mě. Vzpomněl jsem si, jak jsem rozhodoval baseballové utkání, které skončilo podaným protestem hostujícího týmu, ale nakonec jsem souhlasil.

Další den jsem do haly dorazil s malým zpožděním, starší energický pán, už pětici mladých dívek a kluků vysvětloval, jak se zaznamenávají koše, tresty a time outy. Popravdě, moc moudrý jsem z toho nebyl. "Vy dva budete ovládat časomíru", ukázal na mě a ještě dalšího kluka. "Tato strana zaznamenává domácí, tato hosty, tento čudlík je koš za bod, tento za dva, tady jsou tresty, tady timeouty, tady čas přerušíte, když rozhodčí pískne tady znovu spustíte. Po koši, střele a ztrátě pouštíte nový čas útoku. Nějaké dotazy? Tak jdem na to. Rozhodčí vám budou hlásit, co tam máte dát." Po rychloškolení jsem se se zapisovatelkou přesunul ke druhému pultíku. Na hřišti se nerozcvičovaly děti, ale dospělé basketbalistky.

girl-3307268_960_720.jpg
Zdroj: Pixabay

Když mi přinesli rozpis zápasů na naší palubovce, nestačil jsem zírat: reprezentace ČR, reprezentace ČR do 23 let, polská Gdyně a tuto čtveřici doplňoval amatérský tým. Snažím se v rychlosti zorientovat v čudlících a už je tu začátek zápasu. "Čas, pusť čas! Trest pro domácí! Nový čas! Stop čas, ne nedávej nový čas, útok pokračuje! Koš dali domácí, ne hosté!" Rozhodčí zastavuje hru, já přidám domácím bod a rozhodčí hráčkám vysvětluje: "Hosti mají o jeden míň, během hry se to spraví. V zápisu je to dobře." Začínám se potit zkrátka všude a nadávám si, kam jsem to vlez. Každou chvíli střela, ztráta míče, koš. Když se toho začínám dostávat, hlásí rozhodčí: "Time domácí!" "Kde se k sakru dává timeout," hledám na ovladači a tady. Konečně uběhla desetiminutovka a je čas na krátkou přestávku. "Záhul, co? Ale teď už to půjde," uklidňoval mě chlapík, který mi před turnajem do ovládání vysvětloval.

Do svého konce dospěl už bez větších trapasů zápas, po něm další a nakonec jsem měřil čas i ve vyhecovaném finále. Protest žádný tým nepodal a já odcházel po pěti hodinách domů bohatší o čtyři stovky a zajímavou zkušenost.

tazi_vcela2-pr.png0
0
0.000
3 comments
avatar

Congratulations @hairyfairy! You received a personal badge!

You powered-up at least 10 HIVE on Hive Power Up Day! This entitles you to a level 1 badge.
Participate in the next Power Up Day and try to power-up more HIVE to get a bigger Power-Bee.
May the Hive Power be with you!

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking

0
0
0.000