SOSYAL LİG

in fantasyfootball •  11 months ago 

Fantezi futbol oynamayı sevenler için Spor Toto Süper Lig'de oynanan maçlar için düzenlenmiş olan Sosyal Lig'i siz değerli arkadaşlara tanıtmak istiyorum. Benimde üç yıldan itibaren düzenli olarak oynadığım bir oyun. Haftalık ve yıllık ödülleri olan bir fantezi futbol oyunu. Haftanın en yüksek puanını alan kişi bir adet Samsung S9 akıllı telefon ödülü, haftalık ilk yüz kişi arasına girenler 100 TL'lik akaryakıt ödülü ve yıl sonunda ilk üç sırada olanlar için farklı ödüleri olan bir oyun.

Normalde ntvspor tarafından düzenlenen oyuna Petrol Ofisi sponsor olarak ödüllerini artırmıştır. Oyunu facebook üzerinden veya uygulamasını telefonlarınıza indirerek oynayabilirsiniz. Resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Kendim facebook üzerinden oyunu oynuyorum. Sizlerde kolayca oyunu oynayabilirsiniz.

Oyunu Nasıl Oynayabiliriz?

Bu kısımda oyunumuzu nasıl oynayacağımız ile ilgili bilgiler yer alıyor. Oyuna yeni başlayanların bu kısmı çok iyi okuyup anlamaları gerekiyor. Bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Oyna Bölümü

En önemli kısım burası arkadaşlar. Burada alt kısımda yer alan Kadro Kur bölümüne tıklayarak oyun kadromuzun kurulduğu kısım yer alıyor. Oyuna başlarken başlangıç olarak sistem yanılmıyorsam 70.000.000 euro para veriyor. Arkadaşlarınızı davet edip oynadıkça, gelen sponsorluk ödülleri aldıkça ve petrol ofisinden yakıt aldıkça paranız artıyor.

Kadro: Burada takımızın ilk on biri ve yedek oyuncuların gösterildiği ve seçildiği kısım. Taktik'ten hangi taktik ile oynayacağımız, Kaptan'da takımın kaptanı kimi seçtikse o gözüküyor. Takım kaptanı puanları iki ile çarpılarak hesaplanıyor.

Kadro değeri, kalan bütçe ve bütçe artır kısımlarıda var. Bunlar kurduğumuz takıma göre değerlerini gösteriyor. Burada en önemli kısım seçeceğimiz futbolcu ve mevkilerinin yer aldığı bölüm. Bunlara tıklayarak kadroyu oluştururken takıma hangi takımdan ve mevkiden alacağımız oyuncuları ve ücretlerini gösteriyor. Ayrıca son hafta oynanan maçlarda kaç puan aldıklarını ve isimlerinin sol tarafında yer alan i harfine tıklayarak toplam kaç puanı olduklarını görebiliyoruz.

Takım Gelirleri: Burada yukarıda belirttiğim gibi gelirlerimiz yer alıyor. Arkadaşlarımızı her davet ettiğimiz zaman kişi başı 500.000 euro bonus veriyor. Maksimim arkadaş sayısı 10 olmalı. Fazlasına bonus vermiyor. Petrol ofisinden alacağınız ücretsiz kart ile her 10 TL'lik yakıt için 500.000 euro bonus veriyor. Her hafta için geçerli bu. Ayrıca haftalık sıralamada ilk yüz kişi arasına girerseniz ödül olarak alacağınız 100 TL'lik yakıt bu kart içerisine yükleniyor.

Puanlarım: Haftalık almış olduğumuz puanları buradan görebiliyoruz. 34 haftada almış olduğumuz tüm puanlarımızı ve kurmuş olduğumuz kadrodaki oyuncuların kaç puan aldıklarını görebiliyoruz. Oyunda yedek oyuncular kendi mevkisindeki her hangi bir oyuncudan yüksek puan alırsa sistem otomatik olarak onu kadroya dahil ediyor.

Forma: Burası sadece tasarım amaçlı. Geliri yok. Verilen tasarımlara göre formamızı seçiyoruz.

Stadyum: Bu kısım seviyemize göre stadyum tasarımlarını belirliyor. Güzel tarafı seviye atladıkça ek gelir imkanımız oluyor. Puanlar topladıkça seviyemiz artıyor.

Başarılar: Burada elde ettiğimiz rozetler yer alıyor. Verilen şartları sağlayan rozetler bize ekstra puan kazandırıyor.

Puan Durumu: Burada haftalık puan durumu ve genel puan durumu yer alıyor. Türkiye geneli sıralaması veriliyor. İlk yüze girip girmediğimizi buradan öğrenebiliyoruz. Ayrıca arkadaşlar arasındaki puan durumu ve dahil olduğumuz özel ligler varsa onların puan durumu ve sıralamasını görebiliyoruz.

Teke Tek: Arkadaşlarınız ile yapmak istediğiniz maçların olduğu bölüm. Haftalık sadece beş arkadaşınız ile maç yapabilirsiniz.

Ligler: Katılmış olduğumuz ligler için ayrılmış kısımdır. Var olan liglere katılabilir veya kendimiz lig oluşturabiliriz. Lige katılmak estra bir puan getiri yok.

Fikstür: Haftalık maçlar için maç tarihleri ve saatlerinin yer aldığı kısım. Her hafta için güncellemesi yapılıyor.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @matematikciemre! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemFest Meet The Stemians Contest - The mysterious rule revealed
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!