Konkurs Piłkarski! 🇵🇱 VS 🇪🇸 || Football competition

avatar

PL

Dzisiaj bardzo ważny mecz przed nami na Euro 2020. Polska drużyna zmierzy się z Hiszpanią. Po pierwszym meczu naszych polskich piłkarzy nie daje im dużych szans w tym meczu. Słowacja jak dla mnie to najsłabsza drużyna turnieju, a my z nią przegraliśmy.

Zapraszam do konkursu dla kibiców nie tylko z Polski.

ENG

Today the match is very much ahead of us at Euro 2020. The Polish team will face Spain. After the first match of our players, there is no greater chance in this match. Slovakia is the weakest team of the tournament for me, and we lost to it.

I invite you to the competition for fans not only from Poland

REGULAMIN KONKURSU:

Typy oddajemy do godziny 20:59, 19. Czerwca 2021 (czyli co najmniej na 1 minutę przed rozpoczęciem meczu).

Typujemy wg schematu podanego w Zestawie typów

Wygrywa osoba, która zgromadzi najwięcej punktów. W przypadku gdy będzie kilka osób z tym samym dorobkiem punktowym - wygrywa osoba, która jako pierwsza wysłała post z typami, czyli kto pierwszy ten lepszy.

Zestaw typów

1. Wynik meczu: Hiszpania / Remis / Polska (poprawny typ = 6pkt)
  2. Dokładny wynik: np. 0-2 (9pkt)
  3. Dokładny wynik do przerwy: np. 0-0 (4pkt)
  4. Liczba goli: Powyżej / Poniżej 2,5 (4pkt)
  5. Hiszpania liczba goli: Powyżej / Poniżej 1,5 (2pkt)
  6. Polska liczba goli: Powyżej / Poniżej 1,5 (2pkt)
  7. Czy obie drużyny strzelą gola: Tak / Nie (3pkt)
  8. Pierwszy gol Hiszpania: I połowa / II połowa / brak goli (2pkt)
  9. Pierwszy gol Polska: I połowa / II połowa / brak goli (2pkt)
  10. Wynik po 1 połowie / wynik na koniec meczu: np. Polska / Hiszpania (8pkt)
  11. Zdobywca pierwszego gola: np. Laporte lub brak goli (5pkt)
  12. Liczba rzutów różnych: Powyżej / Poniżej 9,5 (4pkt)
  13. Liczba żółtych kartek w meczu: Powyżej / Poniżej 4,5 (4pkt)
  14. Czy będzie rzut karny: Tak / Nie (2pkt)
  15. Czy będzie czerwona kartka: Tak / Nie (2pkt)
  16. Kto będzie miał większe posiadanie piłki (wg. uefa.com): Hiszpania / Remis / Polska (3pkt)
  17. Doliczony czas w 1 połowie: 0 / 1 / 2 / 3 / więcej minut (2pkt)
  18. Doliczony czas w 2 połowie: 0 / 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / więcej minut (3pkt)

ENG

COMPETITION RULES:

We submit our predictions until 20:59, 19. June 2021 (i.e. at least 1 minute before the start of the match).

We predict according to the scheme given in the Type Set.
The person who accumulates the most points wins.

In the event that there are several people with the same score - the winner is the person who first posted the post with the types, so first come first served.

Type set

1. Match Result: Spain / Draw / Poland (correct tip = 6 points)
  2. Correct score: e.g. 0-2 (9 points) 3
  3. Correct score until the break: e.g. 0-0 (4 points)
  4. Number of goals: Over / Under 2.5 (4 points)
  5. Spain number of goals: Over / Under 1.5 (2 points)
  6. Poland number of goals: Over / Under 1.5 (2 points)
  7. Will both teams score: Yes / No (3 points)
  8. Spain's first goal: 1st half / 2nd half / no goals (2 points) 9. First goal Poland: 1st half / 2nd half / no goals (2 points) 10. Halftime score / End of match score: e.g. Poland / Spain (8 points)
  9. First goal scorer: e.g. Laporte or no goals (5 points)
  10. Number of miscellaneous kicks: Over / Under 9.5 (4 points)
  11. *** Number of yellow cards in the match: Over / Under 4.5 (4 points)
  12. Will there be a penalty kick: Yes / No (2 points)
  13. Will there be a red card: Yes / No (2 points)
  14. Who will have more ball possession (according to uefa.com): Spain / Draw / Poland (3 points)
  15. In time for the 1st half: 0/1/2/3 / more minutes (2 points) 18. Extra time in the 2nd half: 0/1/2/3/4/5 / more minutes (3 points)

Nagrody

1. miejsce: tipu glos na twoj kontent przez 5 dni + 10k sports + boost ecency punkty twoj post (jeden)

2. miejsce: tipu glos 3 dni na twoj kontent j 5k sports token

3. miejsce: tipu glos na twoj kontent + 3k sports token

Awards

1st place: tipu upvote to your content for 5 days + 10k sports + boost ecency points for your post (one)
2nd place: tipu upvote for 3 days for your content + 5k sports token
3rd place: tipu upvote na your content + 3k sports token