Indian Tonic Water, Schweppes (July 20 2021)

avatar
(Edited)

Zadaniem na dzisiaj było zdobycie napoju tonic i wypicie tonic espresso, kawy o której pisała niedawno @bowess.

Na dzisiaj zamówiliśmy napoje do naszego lokaliku i na długiej liście dopisałam tonic.
Popołudniowej kawy nie wypiliśmy dzisiaj w domu bo był plan na mrożoną kawę z ekspresu z tonikiem w naszej knajpce.

Niestety dostarczony tonic bardzo mnie rozczarował... Po pierwszym łapczywym łyku stwierdziłam że to nie ten smak który pamiętam z dzieciństwa.

Tato często kupował tonic w małych butelkach. Gdy dał mi spróbować tego napoju przygotował mnie na jego gorzki smak i ten smak pamiętam doskonale.

Tonik – bezalkoholowy napój gazowany, w skład którego wchodzi woda sodowa, chinina oraz soki owocowe. Posiada on charakterystyczny, gorzkawy smak.
Mieszanka wody sodowej z chininą została wynaleziona we wczesnych latach XIX wieku przez kolonistów brytyjskich w Indiach[1]. W 1858 roku pierwszy raz wprowadzono Tonic do sprzedaży masowej. Tonik zyskał popularność ze względu na szerokie zastosowanie do koktajli. Najpopularniejszym drinkiem z dodatkiem toniku jest gin z tonikiem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tonik

Dzisiaj spotkałam się z tonikiem Schwepess produkowanym przez koncern Coca-coli. Wygląda na to że producentowi nie wystarczyła ilość cukru dodawana do coca-coli i osłodził również tonic.
Nie wiem po co...

Tonic Schweppes został posłodzony cukrem (8,6 g w 100 ml). Charakterystycznego smaku nadaje chinina oraz aromaty naturalne. Zaletą produktu jest brak konserwantów. Nie jesteśmy zwolennikami napojów gazowanych, dlatego zalecamy umiar!
Źródło: https://czytamyetykiety.pl/produkt-spozywczy/indian-tonic-water-schweppes/

Napój wydał mi się słodki jak przysłowiowy miód. Z cukrem pożegnałam się jakieś 3 lata temu i wyczuwam jego najmniejszą ilość.

Ten tonic bardzo mnie rozczarował i tym razem nie spróbowałam kawy polecanej przez @bowess. Szkoda...

Zdjęcia własne by @grecki-bazar-ewy.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


20718
Daily Activity0
0
0.000
4 comments
avatar

Skoro tak wszyscy zachwalają ten coffie tonic od @bowess to i ja będę musiał spróbować. Zwykle mieszałem z ginem i też smakował :)
Pamiętam jak w szkole średniej pojechaliśmy na wycieczkę w Bieszczady, pierwszego wieczoru trochę narozrabialiśmy i dostaliśmy szlaban na wyjścia ze schroniska. W schronisku nie było telewizora, a akurat był jakiś mecz Ligi Mistrzów, uprosiliśmy więc nauczyciela WF, żeby poszedł z nami do pobliskiego baru i nas pilnował. Jemu to pasowało, bo mógł obejrzeć mecz, my z kolegą dotarliśmy do baru kilka minut przed nim i zdążyliśmy już sobie zamówić gin z tonikiem. Kiedy od dotarł, pyta się: Co pijemy? na to my, że tonik, a on do barmana, że chce to samo. Dopiero barman go uświadomił, że to nie sam tonik. Ale co mógł biedny chłop zrobić, a gdyby wtedy miał przepis na coffie tonic to kto wie :)

0
0
0.000
avatar

Niestety wszystko jest na potęgę słodzone. Wydaje mi się, że producenci poszli też w kierunku złagodzienia charakterystycznego smaku - tak, żeby zwiększyć grono potencjalnych nabywców, kosztem fanów oryginalnej ostrości, którzy teraz czują, że coraz mniej toniku w toniku.

Na etykiecie widzę 5,1 g cukrów w 100 ml. Na rynek grecki mniej słodko? W Polsce faktycznie - Schweppes ma 8,6, Kinley 9,4, Hellena Tonic 8,6 g. Przypadkowo kupiłam najmniej słodki, Jurajski ma "tylko" 5 g, a to i tak naprawdę słodko.

0
0
0.000
avatar

Masz rację, coraz mniej toniku w toniku, szkoda...
Wczoraj szukałam innego toniku w naszym cash & carry i doznałam kolejnego szoku. Tonik marki Tuborg miał ponad 7 g cukru a wersja o smaku owocowym prawie 9.

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 62.5 AFIT tokens for your effort in reaching 20718 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.37% upvote via @actifit account.


Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000