My Actifit Report Card: August 17 2022

avatar
(Edited)

Dobrý večer s Actifitem. Začalo to tím, že žena dnes dostala chuť na špenát. V tom horku... Tak si jej tedy udělala. Což mě inspirovalo k úvahám...
20220816_110551.jpg
Jako dítě jsem špenát upřímně nenáviděl. Ale nevím, co se stalo, teď ho jím. Já vůbec teď sním úplně všechno. Včetně krupicové kaše, semlbáby, pliček na smetaně... Sladké, slané, bezmasé, masité, hmyzáci... Nenapadá mě jídlo, které bych nesnědl.

Hodně lidí to má tak, že co nejedli v dětství, tak v dospělosti ano. Ale jsou i tací, kteří vytrvali. Kteří ani jako dospělí nejedí, co nejedli jako děti. Ale neznám snad nikoho, co by v dětství něco jedl a na stará kolena si to zošklivil... Teda abstinující alkoholici se vyhýbají alkoholu. Ale to je zas jiná pohádka.

Nejste náhodou tou výjimkou někdo z Vás? Nemyslím na neabstinující alkoholiky. Jedli jste kdysi něco, co Vám dnes připadá nepoživatelné?

Taky mě napadli vládci. Ať už pomazané hlavy, nebo teď ty volené bez pomazání. Nemnozí začali svoji vládu dobře, k všeobecnému blahu, a vytrvali v tom až do konce. Četní začali špatně a setrvali v tom. A někteří dobře začali, ale na konci vlády to byli všemi nenávidění tyrani. A vlastně neznám ani jednoho v moci postaveného, co špatně začal a dobře skončil...

Napadá Vás někdo takový? Je možné, že z horka mi to nemyslí. To víte, my, tlustí kardiaci...

This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


17/08/2022
10146
Daily Activity0
0
0.000
16 comments
avatar

Tí vládcovia sa takmer vždy menia zlým smerom... z histórie si toho veľa nepamätám, ale nespomínam si na nikoho, z koho by moc (a peniaze) urobili lepšieho človeka.
!BEER

0
0
0.000
avatar

Přítelkyně po rakovině přestala konzumovat jistý pokrmy. Připomínali jí chemošku. Ale tak to jsou trochu jiný důvody... Jinak si taky nějak neuvědomuju, že bych něco dřív jedl a teď z nějakýho důvodu ne. Jinak se mnou od dětství zůstal kompletní odpor k takovým těm dušeným játrům. Z toho se mi stále dělá nevolno

0
0
0.000
avatar

Ve školce nás motivovali k rychlejšímu příjmu potravy tím, že kdo nedojedl dle názoru vychovatelky včas polévku, dostal hlavní chod do ní. Už si někdy jedl rajskou polévku dohromady se špenátem, knedlíkem a vepřovými výpečky? Pak jsem asi dvacet let nejedl rajskou polévku a špenát. Teď už to ale oboje dávám. I když ne dohromady...

Takovéhle asociace samozřejmě od některých jídel odrazují. Další kapitolou jsou diety...

0
0
0.000
avatar

Nejím dušenou mrkev a obecně se vyhýbám vnitřnostem. Plíčky, játra... To jsou právě ta jídla, které jsem jedl jako dítě (protože na můj názor, co by mělo být k obědu, se mě doma nikdo neptal), a až v dospělosti jsem si dovolil luxus to odmítat.
Často ale používám bonmot, že není špatné jídlo, jen špatný kuchař :)
Jinak jím všechno, včetně těch podivných věcí, co se jí ve státech, které mají moře :)

0
0
0.000
avatar

Myslel jsem to tak, že Ti něco přestalo chutnat. Píšeš, že teď nejíš, co si dřív jedl s odporem. Tak to se Ti vlastně chutě nezměnili.
Ještě k mé univerzálnosti - já téměř necestuji a s jídlem téměř neexperimentuji. Takže se tak úplně za všežravce označit nemůžu.

0
0
0.000
avatar

Znám pár lidí, kteří v dospělosti prakticky přestali jíst sladká jídla. Akorát nevím, jestli je to změnou chuti nebo psychický blok "sladké = dětské".

0
0
0.000
avatar

Vlastně mi vůbec nedošli vegani a vegateriáni... Tam taky nejde o chuť, ale o přístup k životu. Když někdo konvertuje k judaismu, asi tak vynechá vepřové...
Někdo možná omezí sladké, protože štíhlá linie. Nebo, jak naznačuješ, chlapi sladké nejedí...
Stravování není vlastně jen o chuti, ale vlastně o náboženství, historii a kultuře.

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 301.5365 AFIT tokens for your effort in reaching 10146 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.74% upvote via @actifit account.

The following boosts were applied to your post:
Friend Boost - L5
+ 18 % AFIT
Thanks to your friend @timehacker
+ 14 % AFIT
Thanks to your friend @timehacker
Friend Boost - L3
+ 15 % AFIT
Thanks to your friend @actifraenk
+ 10 % AFIT
Thanks to your friend @actifraenk
Water Bottle - L1
+ 5 AFIT
Water Bottle - L2
+ 10 AFIT
Running Shoes - L1
+ 10 AFIT
Running Shoes - L2
+ 15 AFIT
Water Bottle - L3
+ 20 AFIT
Running Shoes - L3
+ 20 AFIT
Running Shoes - L4
+ 25 AFIT
Water Bottle - L4
+ 35 AFIT
Running Shoes - L5
+ 30 AFIT
Water Bottle - L5
+ 45 AFIT
Boosts increased your AFIT earnings by 236.4715 AFIT
AFIT rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Follow us on Twitter | Join us on Telegram
Download on playstore | Download on app store

Knowledge base:
FAQs | Whitepaper
How to signup | Maximize your rewards
Complete Actifit Tutorial
rulersig2.jpg
Actifit supports cross-chain decentralization. Support our efforts below:

0
0
0.000