W pośpiechu z licencją na sandały

in hive-193552 •  12 days ago  (edited)

Dostałem na komunikatorze od naszego "rekrutera" licencję na jazdę w sandałach. To poważna sprawa. Ucieszyłem się. Wolność pracy, wolność od wrednych szefów, wolność stóp.

Jeździłem głównie po Wrzeszczu a pod koniec po Przymorzu. Obsłużyłem 6 klientów. Najprzyjemniejsze jednak było to, że pomogłem dwóm osobom. Jeden rowerzysta na skrzyżowaniu potrzebował pompki no i moja się przydała. Pomogłem też listonoszowi trafić pod konkretny adres na ul. Lelewela. Fajnie. Takie drobiazgi w tej pracy zdarzają się dość często.

Gorąc był nie do wytrzymania. Najcieplejszy dzień w roku. Do tego gorący, silny wiatr. Przyjemnie było w biurowcu na ul. Marynarki Polskiej bo była tam klimatyzacja. Czekam tam aż kwadrans bo klient zamówił pizzę i...poszedł na siłownię. W końcu jakoś udało się skontaktować.

Spieszyłem się dzisiaj bo o 15 chciałem już być w domu. Wszystko szło optymalnie. Ostatnie siódme zlecenie miałem na Przymorzu, ale niestety spadł mi łańcuch. Założenie go z powrotem zajęło mi tym razem aż 10 minut. W ten sposób siódme zlecenie mi przepadło, wziął je ktoś inny.

Dzisiejszy zarobek brutto ok 58 zł. 6 zleceń. 3 godziny pracy bez 5 minut.

Dzisiejsze zdjęcia:

IMG_20200627_093735.jpg


This report was published via Actifit app (Andoid | iOS). Check out the original version here on actifit.io


9063
Cycling

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 52.75 AFIT tokens for your effort in reaching 9063 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.50% upvote via @actifit account.
The following boosts were applied to your post:


Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial