Powrót na rowerrrrrr !

in Actifitlast month (edited)

W końcu. Na tę chlapę za oknem czekałem od tygodnia (15 stycznia). No i przyszedł ten piękny dzień.

Trzy warunki wyjazdu rowerem zostały spełnione.
Nr 1 - działający rower (pomogła temperatura dodatnia, która odblokowała zamarzniętą wodę/brud/rdze z linki przy przerzutce,
nr 2 - przejezdne drogi dzięki dodatniej temperaturze,
nr 3 - brak smogu.

O ile lepiej się czuję. Kręgosłup nie boli od siedzenia w aucie. Przyjemny wysiłek.


Początki były dość ciężkie, ale jechało się do przodu a nie we wszystkie strony

Obawiałem się stanu dróg rowerowych i rzeczywiście było z tym różnie. Na 3-4 odcinkach musiałem jechać jezdnią. Dzięki temu strava mi pokazuje, że np. wiadukt przy ul. Braci Lewoniewskich pokonałem najszybciej w życiu. Życiówka normalnie. Prasa, wywiady, gala sportowca roku. A jechałem tylko z zestawem dla pana ~Wojtka ;)

Dodatkowo okazało się, że to był naprawdę korzystny dzień. Poniżej litania zleceń.

Opera Zrzut ekranu_20210120_185729_www.strava.com.png

Pierwsze zlecenie zacząłem przed lepiej płatnymi godzinami (9zł ->12 zł), ale skończyłem w tych płatnych. To się liczy. Od razu z domu przerzuciło mnie na Garnizon i Zaspę.

Drugie zlecenie wpadło gdy jechałem z Zaspy na północ. Widać to na mapie. Musiałem zawrócić i jechać do Wrzeszcza.

Trzecie było najtrudniejszym zleceniem. Wspinałem się jadać ulicą Mateuszewskiego (jeszcze niedawna Kruczkowskiego, nazwa zmieniona przez IPN). To trudny i długi podjazd. Wspinaczka 40 metrowa rozciągnięta na 1 kilometr. Nie jest to może Skalite, ale jak na nadmorskie krajobrazy to sporo.

Czwarte zlecenie wpadło gdy wracałem do Wrzeszcza. Piękne zlecenie bo z jedzeniem do klienta jechałem może 3 minuty. Tak zarabiać to ja lubię.


Takie symboliczne zdjęcie kto ma w naszym kochanym kraju najciężej. Kierowcy, rowerzyści, czy piesi? Aleja Zwycięstwa w Gdańsku

Piąte zlecenie to wycieczka zorganizowana dla dwóch zup po Wrzeszczu. Ręka mi zadrżała gdy te zupy niosłem do klientki, ale nic się nie stało. To znaczy klientka miała ubaw.

Szóste zlecenie fajne bo bliskie i na pograniczu Wrzeszcza i Studzienki. Tam spadł mi łańcuch, ale naprawa trwała minutę.


Wassowskiego w Górnym Wrzeszczu w Gdańsku

Siódme zlecenie trochę dalsze bo najbardziej dzisiaj na wschód. Kolejne, ósme - optymalne bo z pobliskiej restauracji z powrotem do Wrzeszcza.

Dziewiąte to był mały wyścig by nie złapać spóźnienia większego niż minuta. Kończyły się właśnie lepiej płatne godziny. Na szczęście udało się to załatwić dość spokojnie.

Dziesiąte to najlepsze jedzenie jakie dzisiaj wiozłem .Tak sądzę po nazwach. Zobaczcie sami:


Widziałem klienta, który będzie to żarł. Nie szczekał. Taki jakby mały pudel, a duży maltańczyk. Tak, tak wozimy również żarcie dla psów. Sądząc z nazw posiłków to my jemy bele co jakbyśmy byli czworonogami.

Jedenaste, krótkie, ale z dalekim dojazdem do restauracji. Lekko spóźnione właśnie przez to. Brakowało mi trochę czasu na odpoczynek i posiłek. Batonika zjadłem jadąc osiedlowymi uliczkami Zaspy.


Ulica Kościuszki we Wrzeszczu w Gdańsku od tyłu. Niecodzienny widok


Pogranicze dzielnic Dolny Wrzeszcz i Zaspa

Dwunaste na Strzyżę do Garnizonu. Tam udało mi się wyłączyć mimo, że aplikacja pokazywała, że na mieście dużo się dzieje. Podziękowałem bo zarobiłem niezłą sumkę jak na tę pracę, a byłem w miarę blisko domu.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


16675
Cycling

Opera Zrzut ekranu_20210120_202909_wandrer.earth.png
Tu na niebiesko odcinki, którymi dawno nie jechałem. Na Zaspie-Młyńcu widzę, że są to jezdnie a nie drogi rowerowe

Opera Zrzut ekranu_20210120_190055_docs.google.com.png

Sort:  

Na rowerze jesteś naprawdę dobry :-)
!BEER
używając #aroundworld

Dużo jeździsz na rowerze i zastanawia mnie czy kiedyś patrzyłeś na stan aktualny infrastruktury rowerowej na OpenStreetMap. Pamiętam, że bardzo dawno temu (chyba 6 lat temu) napisałem, prostą stronę, która miała pokazywać pewne dane:

http://dotevo.github.io/bicycle-overpass/index.html?lat=54.439840529093516&lon=18.559979796409607&zoom=17

Dane ściąga bezpośrednio z serwerów overpass, ale nie wiem czy nadal dobrze działa. Wiem, że była dość wolna (przez te zewnętrzne serwery).

Korzystam z OSM na co dzień i nie widzę większych błędów w Gdańsku. Inna sprawa, że znam już na pamięć drogi rowerowe i nie za bardzo zwracam uwagę na to co na mapie. Takie rzeczy bardziej bolą na "obczyźnie". Pamiętam jak parę lat temu wkurzył mnie brak w rzeczywistości ścieżki w Zamościu.

U nas średnio się da. Jest pomimo dodatniej temperatury ok 10-20 cm mokrej śniegowej mazi/błota pośniegowego. Ścieżki rowerowe nawet jeśli w miarę odśnieżone, to i tak śliskie i mokre.

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 66 AFIT tokens for your effort in reaching 16675 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.42% upvote via @actifit account.


Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial


Hey @racibo, here is a little bit of BEER from @bucipuci for you. Enjoy it!

Learn how to earn FREE BEER each day by staking your BEER.