Nutné blbosti

in Actifit2 months ago

Jedna (asi) z nejčastějších komunikací směrem od nadřízených k jednotlivým lidem, je nástěnka. Zkrátka se sdělení vyvěsí a každý, kdo jde okolo, si jej přečte. A tohle je jedna z důležitých informací.

Jedná se o poslední, večerní úsek z jedné linek, která má zajíždět do několika zastrčených vesniček. Jelikož nikdo mezi jednotlivými vesničkami nejezdí. Jsou v jízdním řádu označeny jako zastávky pouze pro výstup. Protože občas se někdo nachomýtne a cestuje sem z větší vzdálenosti.
Co tedy z logiky věci vyplývá. Pokud nikdo do dotčených míst nejel, šofér jel rovnou do garáží. Všichni byli spokojeni. Řidič i podnik. Nyní pojede v 99% případů po prázdnu 5 kilometrů tam a dalších 5 zpátky. Nechť, ať dostává ekologie na prdel. Emisní normy řeší jednotlivé gramy CO a tady jako protiklad se bude vypouštět CO zbytečně. Jenom proto, že to tak některý úřad musí mít.

Pak to tady vypadá, tak jak to vypadá. Když je nutné dbát na dodržování "blbostí", tak na důležitosti už nezbývá ani čas, ani peníze.


image.png

FitBitLogo.png_This report was published via Actifit app ([Android](https://bit.ly/actifit-app) | [iOS](https://bit.ly/actifit-ios)). Check out the original version [here on actifit.io](https://actifit.io/@xlisto/actifit-xlisto-20210603t181027000z)_


14357
Daily Activity, Home Improvement, Moving Around Office
Height
182.0 cm
Weight
97.0 kg
Body Fat
%
Waist
cm
Thighs
cm
Chest
cm
Sort:  

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 117.645 AFIT tokens for your effort in reaching 14357 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.63% upvote via @actifit account.

The following boosts were applied to your post:
Running Shoes - L4
+ 25 AFIT
Water Bottle - L4
+ 35 AFIT
Boosts increased your AFIT earnings by 60.0000 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

!BEER


Hey @xlisto, here is a little bit of BEER from @krakonos for you. Enjoy it!

Learn how to earn FREE BEER each day by staking your BEER.