Vyvolaná otázka

in Actifit2 months ago

Systém mi servíruje seznam denních zpráv z různých zdrojů. Často zůstávám jen u čtení titulků, občas něco otevřu pro zjištění podrobností.

Tentokrát mě zaujala zpráva o zákazu klecových chovů hospodářských zvířat. Schválený zákaz klecového chovu drůbeže jsem již zaregistroval. Že se klece dostanou až na úroveň Evropského parlamentu jsem nečekal. Je možné, že klec bude něco strašně ošklivého, zakázaného a nelegálního. Asi jako spalovací motor nebo kamna na uhlí v příštích letech.

Asi si řeknete, že je to pro dobrou věc. No uvidí se. V článku se poukazuje na zajímavý fakt. Co chovatelé králíků? Bude králíkárna považována za zakázanou klec nebo ne? Jestli ano, bude to znamenat konec chovu domácích králíků.

Odkaz na článek

image.png


FitBitLogo.png_This report was published via Actifit app ([Android](https://bit.ly/actifit-app) | [iOS](https://bit.ly/actifit-ios)). Check out the original version [here on actifit.io](https://actifit.io/@xlisto/actifit-xlisto-20210617t182329151z)_


13456
Daily Activity, Walking
Height
182.0 cm
Weight
97.0 kg
Body Fat
%
Waist
cm
Thighs
cm
Chest
cm
Sort:  

Myslím, že další na řadě je zákaz terárií a akvárií. Cožpak plaz, ten si na život v kruhu rodinném brzy zvykne, ale rybičky... Začni je cvičit v dýchání vzdušného kyslíku. (Možná, že revoluční změny v evoluci v minulosti také způsobilo něco jako Evropský parlament, repsektive jeho požadavky...)
!BEER

Jestli hned další, to asi ne. Mezitím bude zákaz hovězího, pak vepřového, zákaz vlastních záhonků a další o kterých ještě nemáme ještě ani páru.

Není zcela vyloučeno, že všechny tyto příkazy, zákazy jednoho dne vyvolají evoluční revoluci nebo revoluční evoluci v uspořádání Evropy.

!BEER


Hey @krakonos, here is a little bit of BEER from @xlisto for you. Enjoy it!

Learn how to earn FREE BEER each day by staking your BEER.

Skoda ze nejsem u PC abych se nejak rozepsal. Nevim, jestli jsi treba nekdy videl klecovej chov drubeze, ale to jsou fakt koncentraky, doslova. Druha vec je, ze ruzne alternativni zpusobu slepic, jsou pro ty ne taky dost nevhodny. Slepice neni stadovy zvire. Hejno by melo mit par desitek kusu a to se v praxi ve velkochovech moc nedosrzuje. Takze ta zvirata tam trpi taky. Pokud clovek chce vejce od stastny slepice, tak by mel zajet nekam na ves a nakoupit je u nekoho kdo ma dvacet slepic na dvore. Vsechno ostatni je alibismus.

Jednou jsem cetl, ze kralici jsou nejtyranejsi zvirata v CR a asi bych tomu i veril... Prece jen je to celkem cyhtrej tvor (urcite chytrejsi nez slepice) a ty kralikarny nejsou zadnej hilton. Ale nemyslim si, ze by takove narizeni proslo. Ono by ty kraliky u fyzickych osob fakticky nebylo moc jak kontrolovat, protoze jejich chovatele nejsou nikde registrovany, evidovany a tak.

Ono je to dost dvojsečný. Je snadné říct, že klec je špatná. Když se řekne A, musí se říct i B. Ano, máš pravdu, ty klece jsou pro slepici zdrcující. Klidně mi rozšiř informační obzor. Jak je budou, ty slepice chovat. Asi pochybuji, že nakoupí louky a postaví u nich příbytky pro malá hejna, samozřejmě s kohoutem. Další paradox je, že u počítače, u televize, kolika lidem vadí slepice v kleci. Pak se podiv do nějakého supermarketu. Kolik mají klecových vajec. Zpravidla je tam celá paleta a k tomu ještě v akci za 1,9. Kousek vedle je pár platíček s vejci z podestýlkového chovu. Pokud by to tak strašně lidem vadilo, tak dávno po klecových vejcích není poptávka a chovatelé by dávno zkrachovali. Skutečnost je bohužel jiná, vždy rozhoduje cena.

Víš, jak si myslím, že se někteří zachovají? Postaví svoje klece mimo EU a budou je dovážet. Tady je přebalí do líbivých obalů a pojede se dál a možná ještě za drsnějších podmínek, než teď.

Možná svoje úvahy vyháním do extrému. Sázet na chovatele na vsi, taky nemusí být úplně jednoznačně výhra. Pokud narazíš na "starousedlíka", tím myslím chovatele, co má k domku dostatečný prostor pro výběh, tak ano. Také jsou tací, kteří mají zahrádku pár metrů čtverečních a slepicím dají výběh 3x3 metry. To je taky klec, jen je o fous větší.

Nevím, jestli od nějaké domácího chovatele bereš. Jestli ano, tak určitě ti nebude neznámé, že slepice není stroj a na podzim přestává snášet. Nedokáži si teď představit reakce lidí, když dva měsíce v roce bude vejce v zásadě nedostupné, protože slepičí odpočinek.

A teď si tohle všechno překlop na ostatní hospodářská zvířata. Kravín. Je jedna vedle druhé. Prasečák. To samé. Nebo si myslíš, že zemědělci místo řepky několik polí zatravní, aby byl dostatečný počet pastvin pro všechna zvířata? Spíš si myslím, že chovy zruší úplně, pokud nedostanou tučné dotace.

Dostávám se ke králíkárně. Jakou ubikaci by měli mít, aby byla vyhovující. Zatímco slepici můžeš pustit kamkoliv, večer se vrátí. Králíka, když pustíš, tak ho budeš měsíc nahánět.
Zatím zbytečné se tím zatěžovat, dokud to nebude hotová věc. Vždyť ani králíky nemám.

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 273.645 AFIT tokens for your effort in reaching 13456 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 26.55% upvote via @actifit account. 25.00% of this upvote value is a result of an exchange transaction you performed for 200 AFIT tokens !

The following boosts were applied to your post:
Running Shoes - L1
+ 10 AFIT
Water Bottle - L2
+ 10 AFIT
Water Bottle - L1
+ 5 AFIT
Water Bottle - L3
+ 20 AFIT
Running Shoes - L2
+ 15 AFIT
Running Shoes - L3
+ 20 AFIT
Running Shoes - L4
+ 25 AFIT
Water Bottle - L4
+ 35 AFIT
Running Shoes - L5
+ 30 AFIT
Water Bottle - L5
+ 45 AFIT
Boosts increased your AFIT earnings by 215.0000 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial