Trocha kontroverze

avatar

Zdaleka ne všechno mě zaujme. abych se za něčím otáčel. Za hezkým BMW se otočím pokaždé. Tady je ta zajímavost. Registrační značka označující vozidlo pohybující se pomocí elektrické energie. Samozřejmě se všemi výhodami s tím spojené. Jako jsou bezplatné dálnice a další. Na spodní části jsou hned dva výfuky, signalizující, že pod kapotou přeci bude spalovací motor na naftu nebo benzín. Nedalo mi to a podíval jsem se blíže.

530 v dřívějších dobách znamenalo, že pod kapotou bude tikat řadový šestiválec o objemu 3 litry, se spotřebou lehce dosahující 12 litrů. V tomto případě se zde už nachází jen čtyřválec o objemu dva litry doplněný elektromotorem. Jež díky kombinovanému pohonu dokáže snížit spotřebu na nějakých 1,6 - 2 litry paliva. Zakomponovanou baterii o kapacitě 12kWh je možné využít k čistě elektrickému pohonu a vystačí na 55km jízdy.

Tolik trochu otrockého opisování z technických parametrů. Nikde jsem nedokázal dohledat, jak je takové auto zelené, když energie v baterii dojde. Jakou má spotřebu, když elektromotor nemá z čeho brát a klasický spalovací motor je ještě více zatížen nabíjením zrovna prázdné baterie. Ještě bych pochyboval o zodpovědnosti majitelů, kteří jistě každý den připojují auto k zásuvce, aby mohli plně využít elektrického pohonu.

Vždyť natankovat plnou je tak ......... Můžete si sem dosadit co je vás zrovna napadlo.

image.png


FitBitLogo.png_This report was published via Actifit app ([Android](https://bit.ly/actifit-app) | [iOS](https://bit.ly/actifit-ios)). Check out the original version [here on actifit.io](https://actifit.io/@xlisto/actifit-xlisto-20210915t153123591z)_


13202
Daily Activity
Height
182.0 cm
Weight
97.0 kg
Body Fat
%
Waist
cm
Thighs
cm
Chest
cm


0
0
0.000
4 comments
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 56.145 AFIT tokens for your effort in reaching 13202 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.00% upvote via @actifit account.

Boosts increased your AFIT earnings by 0.0000 AFIT

Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000