Zainwestuj w Elanę Toruń - czyli crowdfunding pod strzechy

avatar

IMAGE ALT TEXT
Na stronie zainwestujwelane.pl/ prowadzonej przez BeesFund rozpoczęła się emisja akcji imiennych Toruńskiego Klubu Piłkarskiego Elana S.A.

Toruński Klub Piłkarski „ELANA" powstał w 1968 roku, jako przyzakładowy klub piłkarski. Od 51 lat tworzy się historia związana nie tylko z meczami, ale również z ludźmi, emocjami i historiami. Dziś jesteśmy klubem II ligi, ale nasze ambicje sięgają znacznie wyżej. Dla nas i wielu kibiców Elana to wyjątkowy klub z pasją i jeden z 1968 powodów do dumy.
Chcemy stworzyć silną drużynę na boisku i poza nim. Wierzymy, że razem można wiele.

Elana Toruń to 51 letnia tradycja, to piękne miasto, to ludzie, to emocje, a także historia, która tworzy się każdego dnia. Stwórzmy kolejną.
Nie ma co ukrywać, iż jest to próba powtórzenia skucesu emisji akcji przez Wisłę Kraków, lecz z tym problemem, że Elana nie ma tej marki, co Wisła.
Z całą pewnością natomiast, jest to gratka dla kibiców, fanów, czy kolekcjonerów, bowiem akcje imienne będą zmaterializowane i będzie można sobie je powiesić na ścianie.
Czy można to nazwać inwestycją? W mojej ocenie NIE

Wprawdzie Statut Spółki nie przewiduje ograniczeń, bądź obostrzeń w sprzedaży akcji imiennych, lecz mimo wszystko wydaje się, że znalezienie nabywcy takiej akcji po cenie emisyjnej lub wyższej może być trudne.
Bo też jakie mogą być podstawy wzrostu wartości akcji? Awans do wyższej klasy rozgrywkowej, jakiś utalentowany i drogo sprzedany zawodnik. Kluby piłkarskie w Polsce, w tym i te znacznie większe, borykają się ze spadkiem zainteresowania piłką przez kibiców, a o tego przyczynach napisano już wiele, lecz nic z tym nie zrobiono.
Należy też pamiętać o dużo bardziej prężnym klubie w mieście - K.S. Apator Toruń, który przyciąga znacznie większą uwagę i kasę.

Nadto, w związku z tym, że mamy do czynienia z papierem wartościowym zlaecałbym konsultację z prawnikiem przed sprzedażą, albo przynajmniej doczytaniem w temacie.

Fajnie, że klub korzysta z dobrych przykładów, elastycznie podchodzi do sytuacji i aktywnie stara się wyjść z trudnej sytuacji, zwłaszcza z wykorzystaniem nowych technologii, czy nowych zjawisk jak crowdfunding.
Życzę im powodzenia, również jako kibic zaprzyjaźnionej drużyny, lecz sam nie kupię.

enter image description here0
0
0.000
0 comments