My apologies i Zapowiedź weekendu!

in #polishlast month

Nie było typowania ani podsumowania ostatniego tygodnia. Ostatnio bardziej pochłania mnie trwające Euro. Uznałem, że jeśli mam zrobić typowanie byle jak, wskazując jedynie wygranego to wolę tego nie robić wcale. Chce być fair, dawać konkretne analizy, dobre argumenty tak by jasno wynikało czemu typ jest taki a nie inny. Wrócimy sobie do dawnej regularności gdy Euro wejdzie w późniejszą fazę i meczy będzie mniej. Zapewniam jednak, że w tym tygodniu będzie typowanie UFC na wysokim poziomie. A teraz czas na cotygodniowy przegląd. Bez tego Was nie zostawię :)

image.png

W piątek czekają nas aż trzy gale. To będzie długa noc z piątku na sobotę! Na start, Babilon 23. W walce wieczoru młody, perspektywiczny Filip Stawowy zmierzy się z weteranem, Tonim Valtonenem. W federacji zadebiutuje tez Anita Bekus. Zmierzy się z Elizą Kuczyńską. Bardzo ciekawe starcie w wadze półśredniej dwóch niepokonanych prospektów. Konrad Rusiński zmierzy się z Tomaszem Skrodziło. Wygrany mocno zaznaczy swoją obecność w Polskim MMA. To co charakterystyczne dla federacji Babilon to świetny machmakeing. Zestawiani są ze sobą zawodnicy o podobnych rekordach. Nie ma mowy o pompowaniu faworytów i kręceniu licznika. Babilon wykuwa talenty w boju, a nie social mediach. Nie ma mowy choćby o kazusie Karoliny Owczarz, którą KSW pompuje ile może. Polecam oglądać. Sportowo, top federacji w Polsce. Ciekawe starcia młodych talentów, gdzie każdemu zależy na wygranej.

Transmisja: Kanały Polsatu 25.06 19;00

image.png

Tego samego dnia, kończymy regular seson w PFL. Do klatki wejdą zawodniczki wagi lekkiej, zawodnicy wagi ciężkiej, oraz zaległa walka Anthonyego Pettisa z Raushem Manifo. W walce wieczoru niepokonana Kayla Harrison przypieczętuje awans do fazy play off w walce z Cindy Danidos. Dla mnie jednym z najciekawszych pojedynków będzie ten miedzy Brandonem Saylsem a Denisem Goltsovem. Amerykanin sprawił sporą niespodziankę poprzedniej kolejce pokonując Mohameda Usmana. Rosjanin zaś to jeden z faworytów do wygrania turnieju. Znany z KSW, Ante Delija spróbuje zmazać plamę z pierwszej walki i zdobyć pełną pulę z Amerykaninem Chandlerem Colem. Jak zwykle w PFL, duże emocje i warto oglądać!

Transmisja: TVP Sport 25.06 00;00

image.png

Z piątku na sobotę odbędzie się też kolejny event Bellatora. W walce wieczoru zmierzą się Timoth Johnson oraz Valentin Moldavsky. Stawką jest pas tymczasowego mistrza wagi ciężkiej. Oprócz tego wteranka Liz Carmouche zawalczy z niepokonaną Kana Watanabe. Zaledwie 22 letni Christian Edwards przywita w Bellatorze Simona Biyonga. Ciekawie zapowiada się, również walka Mylesa Juryego z Sidneyem Outlawem. Obaj są po wygranych. Szykuje się świetny pojedynek. Zdecydowanie warto zarwać nockę.

Transmisja: TVP Sport 26.06 03;00

image.png

Weekend kończymy w sobotni wieczór galą UFC Fight Night 190! Main Eventem, mocne starcie w wadze ciężkiej. Ciryl Gane zmierzy się z Alexandrem Volkovem. Wygrany być może będzie kolejnym pretendentem do pasa wagi ciężkiej. Galę otworzy walka Marcina Prachnio. Rywalem, Isaac Villanueva. Polak powinien odnieść drugie zwycięstwo z rzędu. Jeszcze niedawno wydawało się, że może wylecieć z UFC. Wygrana z Khalilm Rountree utrzymała go na powierzchni. Teraz może zbudować serię wygranych i powoli piąć się w górę. Obiecuję, że tą galę wytypujemy. Przynajmniej cztery pojedynki.

Przed nami przede wszystkim intensywny piątkowy wieczór, oraz noc. Jest co oglądać. Dużo dobrego MMA tak w wydaniu męskim jak i kobiecym. Będą prospekci jak i weterani. Może nie ma tu jakiejś mega petardy, ale jest bardzo dobrze. Całe rozpiski są bardzo mocne i core'owi fani będą zadowoleni. My widzimy się przy typowaniu.
Do przeczytania, teraz już częstszego.

Źródła:
https://pflmma-prod.s3.amazonaws.com/articles/featured/c1bd9d102174e8c21ffb75701f93ac4c-1.
https://bellator.mtvnimages.com/images/shows/bellator/site-images/B261_1920x1080_KeyArtnew.?quality=0.85&width=972&height=550&crop=true
https://i.imgur.com/rH9ybh1.
https://www.mmacrossfire.com/wp-content/uploads/2021/04/EydbF7wWgAAQNQ2.