Actifit test. Lombard, nowa klawiatura i Sosnowiec nocą [#1]

avatar
(Edited)

Coś ostatnio nie mam głowy do dłuższych postów. Z drugiej strony ze zdrowiem coraz lepiej, zaczynam więc powoli wracać do formy i ruszać się więcej. Niedawno skończyłem pokovidową rehabilitację i powikłania nieco ustąpiły. Ostatni airdrop AFIT na BSC skłonił mnie do zainteresowania się aplikacją Actifit.

Wstępnie super! Skuteczność liczenia kroków porównywalna z domyślną samsungową apką, dość intuicyjny interfejs, zobaczymy, może wejdzie mi w nawyk. Na pewno widzę potencjał. Jedynym problemem było dla mnie postowanie z telefonu.

Od kilku tygodni rozglądałem się za mobilną klawiaturą BT, na próżno szukać takiego sprzętu w zbyt głośno reklamowanych marketach z elektroniką. Skierowałem się więc na popularny, scentralizowany portal z ofertami detalicznymi. Szybko znalazłem interesującą mnie ofertę w okolicy i umówiłem się na test i oględziny sprzętu. Okazało się, że był to lombard. Nigdy wcześniej niczego nie kupiłem w lombardzie.

Po przyjechaniu na miejsce dowiedziałem się, że wybrana oferta z klawiaturą za 40zł jest już nieaktualna, ktoś wykupił klawiaturę poza Allegro i nie zdjęli oferty. Pierwszy minus. "Żebym nie jeździł na marne" zaoferowano mi zniżkę na trochę droższy sprzęt. Super okazja, z 250 na 100! Szybko wyszukałem cenę takiej klawiatury na popularnym portalu i grzecznie podziękowałem. Po chwili zamówiłem powystawowy sprzęt za 50zł. Dziś rano odebrałem przesyłkę z Paczkomatu. Sprawnie.

Drobną niedogodnością jest jakiś egzotyczny układ klawiszy, ale już prawie to ogarniam, zaraz kupię naklejki. Przyszło mi do głowy jednak, że lombard to taka paradoksalna instytucja. Klient zawsze przegrywa.

Jeśli lombard jest kiepski to zaraz zniknie z rynku, natomiast jeśli jest dobry to zarabia na bezlitosnym wykorzystywaniu niedoinformowania klientów. Gdybym nie wyszukał tej klawiatury w Internecie, być może bym uznał, że 60% to jest jakiś super rabat.

Przed moją konsumencką przygodą byłem w pracy. Przez ostatnie miesiące prauję na 3/4 etatu przy instalacji kamer, systemów zabezpieczeń itp. Dużo się uczę i mam luźne warunki, idealne zajęcie na chwilę. Wczoraj ciągnęliśmy kabel do nowego routera, stary nie zniósł ilości danych generowanych przez nowy monitoring w warsztacie samchodowym. Poszło dość sprawnie. Wciąż jednak nie znaleźliśmy odpowiedniego routera.

Wieczorem udałem się na spacer do Sosnowca. Kumpel miał tam pewną sprawę, a ja w ten pierwszy dzień chciałem nabić chociaż 10000 kroków. Było też nieco propagowania Hive'a w miejscach publicznych, losowa rozmowa o upodobaniach pewnego pieska rasy Shih tzu i mocno jesieniarski klimat w parku. Po powrocie jeszcze seans argentyńskiego filmu "Tango" połączony z pierwszą lekcją tańca, której udzieliła mi koleżanka. To był dobry dzień.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


27/10/2021
10002
Home Improvement, Walking0
0
0.000
11 comments
avatar
(Edited)

Witam w klubie ;)

Ja piszę post na komputerze np w word, a jak mam czasem dużo zdjęć, to pisze wprost na peakd.com, a potem po prostu kopiuję i wrzucam przez telefon. W windows 10 jest aplikacja mój telefon i można sobie pisać, kopiować na telefonie z poziomu windowsa bez problemu.

image.png

0
0
0.000
avatar

"Jedynym problemem było dla mnie postowanie z telefonu."

Mi także to bardzo przeszkadza, gdyż na telefonie nie piszę tak szybko jak na komputerze. Więc problem rozwiązałem tak jak @zimnaherbata, piszę na komputerze, a zdjęcia oraz post wstawiam z telefonu. Wygląda to mniej więcej tak:

tekst

ZDJ

tekst

ZDJ

itd.

Na telefonie usuwam napis "zdj" i wstawiam w to miejsce (co oczywiste) zdjęcie.

"Jeśli lombard jest kiepski to zaraz zniknie z rynku, natomiast jeśli jest dobry to zarabia na bezlitosnym wykorzystywaniu niedoinformowania klientów. Gdybym nie wyszukał tej klawiatury w Internecie, być może bym uznał, że 60% to jest jakiś super rabat."

Jako kolekcjoner czasami zaglądam do lombardów i doszedłem do wniosku, że są dwa sposoby na bezlitosne wykorzystywanie niedoinformowania klientów. Pierwszy to gdy lombard kupuje coś po śmiesznej cenie i sprzedaje normalnie (dzięki temu można kupić kilka rzeczy w nawet dobrej cenie). Drugi zaś to, gdy lombard zrobi zły deal i będzie się starał sprzedać coś za wszelką cenę, aby nie stracić. Według mnie właśnie przez to robią takie "super rabaty". Trzeba również pamiętać, że pan/pani w lombardzie nie zna się na wszystkim, więc czasami uda mi się wykorzystać niedoinformowanie lombardu. Raz kupiłem niemiecką monetę z bardzo rzadkim znakiem menniczym, w cenie tej monetki z pospolitym oznaczeniem (zarobiłem około 100zł) :).

0
0
0.000
avatar

Witamy w klubie!
Apka mobilizuje do ruchu, zwłaszcza nasze konkursy.

A co do lombardów, to powiem tak. Im gorzej się dzieje tym lepiej dla lombardów i na odwrót. Bez lombardów ludzie by musieli skądś indziej brać pieniądze, a przynajmniej lombardy są jakoś uregulowane.

0
0
0.000
avatar

Witaj w gronie Actifitersów :)

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 55.75 AFIT tokens for your effort in reaching 10002 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.97% upvote via @actifit account.


Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000
avatar

O, kolejny! Dobrze. Może będzie jakiś poradnik lub dobre słowo bo ja na przykład nie ogarniam takich słów jak airdrop AFIT na BSC i tego jak rozsądnie gospodarować tymi tokenami :)

Do aplikacji się już przyzwyczaiłem, ale jak chcę napisać coś z niezłym formatowaniem i z długą treścią to korzystam z notatnika z synchronizacją. W actificie dodaje zdjęcia.

Co do rywalizacji to za parę dni zaczynamy szóstą edycję "Poprzeczki". Co dzień 1000 kroków więcej i grasz do czasu aż 3 razy pod rząd Ci się nie uda. Zapraszam. 31 X o 10:00 będzie wpis na blogu z inauguracją sezonu. Do tego jest jeszcze poliac i poliac-cl gdzie codziennie toczysz wirtualne pojedynki. Do wyboru do koloru, a najlepsze w nich jest to, że w zasadzie nic nie trzeba robić tylko publikować raporty.

0
0
0.000
avatar

Poprzeczka zapowiada się ciekawie! Będę wyczekiwał posta:)

Moja rozsądna gospodarka tokenami obejmuje czekanie na szczyt i stejkowanie po drodze czego tylko się da, nie jestem jakoś super gospodarny.

0
0
0.000
avatar

ale masz klimatycznie!
ile trawska w domciu!
🌱💚🌿

0
0
0.000