Wyprawa ponad chmury, Punks on Hive, oswajanie zimna. [#17]

avatar

Wyjazd w góry bez wyjścia w góry to dla mnie coś niezrozumiałego. Nie licząc krótkiego wypadu do Zwardonia parę tygodni temu, to nie łaziłem po górach ze 2lata. Na początku czułem się więc mocno niepewnie. Przez kilka miesięcy miałem problemy z wejściem na 3. piętro, a tutaj górki są jakby nieco wyższe. Nie byłem pewien czy dam radę, ostrzegłem o tym mojego kompana. Wcale nie byłem też pewien czy ubrałem się adekwatnie do warunków.

Rano joga i wyjście około 11. Ostre było całkowicie spowite we mgle i po wyjściu z chaty marznąłem. Moim towarzyszem był Krzysztof, osoba mocno zanurzona w nurcie medytacyjnym. Umówiliśmy się na wyprawę w milczeniu, co wydało mi się jakimś bardzo ciekawym doświadczeniem. Po drodze zamieniliśmy może ze 2 zdania, głównie na temat technicznych detali. Często jakość milczenia w towarzysztwie jest dla mnie nawet ważniejsza niż jakość rozmowy. Jest coś wyzwalającego w porzuceniu konwenasu nastawionego na wieczną konwersację.

Już pierwsze podejście pod górę solidnie mnie rozgrzało, pokaszlałem, poprychałem, ale układ oddechowy pozwolił mi wchodzić dalej bez przerw. Początek trasy wyglądał tak.

Dopiero nieco później pojawiło się światełko w tunelu.

A wyżej było już tylko lepiej, aż w pewnym momencie weszliśmy ponad poziom zawieszonej mgły. Niczym w jakiś magiczny sposób, na szlaku nagle pojawili się inni turyści, tak jakby coś przyciągnęło ich w stronę słońca. Już wkrótce mogliśmy w milczeniu podziwiać doliny zalane mgłą niczym mlekiem. Górskie szczyty przebijały się gnieniegdzie, jak wyspy na morzu. Coś pięknego, w moment przypomniałem sobie, za co kocham górskie wędrówki. Kontakt z przyrodą, widoki, walka ze swoim ciałem i zderzenie z głową.

W słonecznych promieniach było też znacznie cieplej, także moja druga obawa również rozpłynęła się niczym mgła.

Prześlimy prawie 20 kilometrów, ale ostatnie kilka szedłem już z padniętym telefonem, także jestem parę tysięcy kroków do tyłu z krokomierzem. Po zejściu do zamglonej doliny czułem się jak po powrocie z innego świata.

Na całej trasie zrobiliśmy tylko dwie przerwy na przekąski, także mieliśmy dobry czas i wróciliśmy jeszcze przed zmrokiem.

Punktualnie o godzinie 17 odpaliłem na zcentralizowanym portalu do udostępniania wideo relację na żywo z Hive Festu, jednym z pierwszych występów był wykład @themarkymark na temat świeżo odpalonego projektu Punks on Hive. Na stronie https://punks.usehive.com/ wciąż można mintować nowe NFT w promocyjnej cenie 20 HIVE. Promocja trwa do końca Hive Festu. Wszedłem mocno. Zmintowałem 80 tokenów. To moje pierwsze doświadczenie z NFT, nie licząc kilku grafik sprzedanych na www.nftshowroom.com

Moje teza inwestycyjna jest następująca. Promocyjna cena pozwalająca na zakup 20% taniej daje przewagę nad użytkownikami, którzy zdecydują się na wejście później. Podaż ograniczona do 10000 sztuk powinna stworzyć też dynamikę niedoboru, a floor price najbardziej pospolitych punków powinno już na początku ukształtować się na poziomie około 20-25 HIVE. Obecnie jest to 26 HIVE. Część z wylosowanych przeze mnie punków jest też nieco rzadsza, a więc nawet w wypadku niższej wartości floor price rzadkie punki powinny zrównoważyć zainwestowane środki.

Pod wieczór uznałem jednak, że nie chcę być aż takim nerdem i oddałem się aktywnościom towarzyskim. Hive Fest nadrobię po powrocie.

Wczoraj też mieliśmy okazję skorzystać wieczorem z sauny zlokalizowanej przed chatą, tuż obok jest balia z lodowatą wodą. Udało mi się w znaczący sposób poprawić tolerancję na zimną wodę. Zgodnie ze wskazaniami Wima Hofa przestałem odruchowo dyszeć po wejściu do wody, udało mi się opanować oddech i wytrzymać nawet 15sekund. Chwila cierpienia, ból w stopach, tysiące igiełek przeszywających całe ciało, a po wyjściu niesamowita euforia. Na pewno będę eksplorował w tym sezonie zimowym. Mój układ odpornościowy na pewno mi podziękuje.

A Hive teraz również na szlakach.

To był dobry dzień.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


12/11/2021
20387
Hiking, Yoga0
0
0.000
9 comments
avatar

Piękne widoki.
Kumpel był wczoraj na Skrzycznem, i pokazywał mi podobne zdjęcia. Mgła w dolinie robiła robotę. Do tego ponoć na górze było znacznie cieplej, niż u nas na dole.

Wygląda na to, że szliście odwrotnie do naszej ostatniej wycieczki z @merthin .

Robiliście pętlę przez Malinowską Skałę na Skrzyczne, czy wracaliście tą samą trasą?

Ile czasu zajęła Wam ta trasa?

Przejście praktycznie bez słowa zapewne jest ciekawym doświadczeniem.

0
0
0.000
avatar

Poszliśmy najpierw zielonym szlakiem na Magurkę Radzichowską, potem czerwonym na Magurkę Wiślańską i w stronę Skrzycznego, po drodze było zejście w prawo na żółty szlak, z powrotem w stronę Ostrego. Skrzyczne nawet widać na jednym ze zdjęć w poście. Całość zajęła nam około 4.5-5h.

0
0
0.000
avatar

Ależ piękne klimaty, te we mgle także!

Bardzo dużo tematów poruszyłeś, które mnie w jakiś sposób dotykają lub interesują.

Fascynuje mnie to co robi Wim Hof, do oswajania się z zimnem miałam kilka podejść, ale nawet chłodny prysznic jest nie do przejścia. Pewnie źle się do tego zabieram, albo nie jestem na 100% przekonana wewnętrznie.

Do nft się przymierzam od dawna, ale już tak mam, że moja głowa potrzebuje mnóstwo czasu na oswojenie się z nowym. Po kilku miesiącach wiem co to jest i już nie uważam, że to dziwaczne. Zanim dojrzeję do działania wszyscy już będą w tym siedzieć po uszy :)

Często jakość milczenia w towarzysztwie jest dla mnie nawet ważniejsza niż jakość rozmowy. Jest coś wyzwalającego w porzuceniu konwenasu nastawionego na wieczną konwersację.

Tak!

0
0
0.000
avatar

Z zimnem to zaznajamiam się metoda małych kroczków, ogólnie to byłem zmarzluch i pierwsze zimne prysznice też były bardzo trudne, do tego stopnia, że czasem z wahaniem trzymałem kilkanaście sekund rękę na kurku. No to prysznic letni. Pierwszy mały przełom był po saunowaniu, wygrzany organizm lepiej zniesie ten chłód, a tak naprawdę to chodzi chyba o komfort psychiczny, jak już jest ciepło to zimno nie stanowi takiego zagrożenia.

To nie jest łatwe bo wymaga jakiegoś występku przeciw instynktowi, ale ten proces niesie bardzo dużo satysfakcji i niesamowitą euforię, kiedy są postępy.

O NFT pewnie napiszę niedługo osobny wpis bo fascynuje mnie potencjał tej technologii.

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 81.3625 AFIT tokens for your effort in reaching 20387 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.13% upvote via @actifit account.

The following boosts were applied to your post:
Protein Shake - L1
+ 15 % AFIT
Boosts increased your AFIT earnings by 10.6125 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000
avatar

Congratulations @deepresearch! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You got more than 1750 replies.
Your next target is to reach 2000 replies.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

HiveFest⁶ Meetings Contest

0
0
0.000
avatar

I don't understand your language, but your pictures impressed me. It looks so beautiful.

0
0
0.000