Nowe szlaki, Osiedle Tysiąclecia i przyszłość AI [#25]

avatar

No i nadrobiłem, wczoraj 24000 kroków i kolejny intensywny dzień. Jeszcze przed południem pojechałem na Osiedle Tysiąclecia. Dawno już nie byłem w odwiedziny u dziadka, pomyślałem, że będzie mu miło jak wpadnę na partyjkę tysiąca. Po wyjściu z auta natknąłem się nawet na tematyczny mural.

Dziadek od 5lat mieszka sam, regularnie przyjeżdża do niego ktoś z rodziny z obiadami. Dziadek, mimo, że ma trudny charakter i zjada go demencja wciąż potrafi być uroczym i ciekawym człowiekiem. Niestety wczoraj nie był w nastroju na grę w karty. Po raz kolejny widziałem go, jak na nowo zdaje sobie sprawę, że jest wdowcem. Bezsilność i rozdarte serce. Starość może być bardzo trudnym doświadczeniem. Chyba chcę odwiedzać go częściej.

Posiedziałem u dziadka ze dwie godziny i wróciłem do domu, zaproponowałem sąsiadowi @monti33 spacer do Sosnowca. Chciałem odwiedzić jeden sklep, nabić kroki i poznać nowe obszary. Mimo, że konurbacja śląska wydaje się być jednym wielkim organizmem to obszary na granicach miast są bardzo specyficzne. Pola uprawne, opuszczone budynki, nieużytki, tereny przemysłowe i postindustrialne ruiny.

Przez te miejsca przeważnie przejeżdża się szybko, wiaduktem ponad. Dlatego wydają mi się bardzo ciekawe, pominięte i zapomniane.

Po drodze napotkałem kolejną wieżę ciśnień, również opuszczoną, ale nieco lepiej utrzymaną i zamkniętą na cztery spusty. Wieża pochodzi z roku 1912 i jest architektoniczną perełką. Ponoć to secesja i modernizm, nie wiem, ale chyba doceniam, że nawet budowla techniczna mogła być zaprojektowana i zbudowana ze stylem.

Tak szybko robi się teraz ciemno. Po przejściu przez bardzo dziwne osiedle przy ulicy Borki, gdzie ponad połowa okien w kilkurodzinnych budynkach była zamurowana, trafiliśmy nad stawy zlokalizowane już w Sosnowcu. Od tej strony jeszcze tam nie trafiłem.

Niedaleko już było do centrum Sosnowca, po drodze trafiłem jeszcze na ciekawie pomalowane przejście pod wiaduktem. Jeden mural szczególnie przyciągnął moją uwagę.

Po wizycie w sklepie udaliśmy się na tramwaj i z przesiadką pod zamkiem w Będzinie dotarliśmy do Dąbrowy Górniczej odwiedzić przyjaciół.

Jak zwykle u @leiaothake, miałem okazję stoczyć kilka interesujących rozmów. Po uwolnieniu dostępu do GPT-3, wciąż bardzo mocno żyje we mnie temat sztucznej inteligencji, wczoraj rano napisałem wpis po angielsku na ten temat.

Co 3 miesiące podwaja się moc obliczeniowa sztucznej inteligencji! To 6x szybsze tempo rozwoju niż wzrost mocy obliczeniowej komputerów. Jak odnajdziemy się w świecie, gdzie domena słowa zostanie zdominowana przez komputery? Możliwości predyktorów tekstu już teraz są powalające, mimo, że mocno fragmentaryczne. Jak wyobrażacie sobie świat za 5lat? AI bedzie wtedy ponad 1000000x potężniejsza niż dziś! Tak działa wzrost wykładniczy. W pewnym momencie technologia przestanie być domeną wynalazców, a zacznie być domeną odkrywców. Przyszło nam żyć w ciekawych czasach.

This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


20/11/2021
24194
Walking0
0
0.000
4 comments
avatar

Jak mówi stare chińskie przekleństwo: „Obyś żył w ciekawych czasach”.

Wolałbym jednak żyć trochę w mniej ciekawych. Choć patrząc wstecz każde pokolenie miało dość ciekawie...

0
0
0.000
avatar

Manually curated by EwkaW from the @qurator Team. Keep up the good work!

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 82.07 AFIT tokens for your effort in reaching 24194 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.99% upvote via @actifit account.

The following boosts were applied to your post:
Friend Ranker - L1
+ 1 User Rank
Thanks to your friend @browery
Friend Ranker - L2
+ 1.5 User Rank
Thanks to your friend @browery
Friend Ranker - L3
+ 2 User Rank
Thanks to your friend @browery
Friend Ranker - L4
+ 2.5 User Rank
Thanks to your friend @browery
Friend Ranker - L5
+ 3 User Rank
Thanks to your friend @browery
Friend Boost - L4
+ 16 % AFIT
Thanks to your friend @browery
+ 12 % AFIT
Thanks to your friend @browery
Boosts increased your AFIT earnings by 11.3200 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000
avatar

Congratulations @deepresearch! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You have been a buzzy bee and published a post every day of the week.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Month - Feedback from Day 18
0
0
0.000