Stara lokomotywownia, ptaki [#26]

To już trochę ponad 3 tygodnie od pożaru w starej lokomotywowni w Katowicach. Sprawa pewnie już trochę przycichła, postanowiłem więc wczoraj udać się na mały urbex. Cały obiekt znajduje się zaledwie kilkaset metrów od dworca głównego w Katowicach, chociaż najłatwiej jest się tam dostać wybierając drogę od drugiej strony. Pamiętać przy tym należy, że samo przechodzenie przez tory lub błąkanie się po terenach kolejowych wzbudzić może gniew sokisty, a to ryzyko mandatu.

Jadąc pociągiem w stronę Gliwic lub Bielska po prawej stronie można zobaczyć charakterystyczne półkoliste budynki z dużą liczbą bram. Kiedy dotarłem na miejsce ucieszyłem się, że ta część zabudowań nie została pochłonięta przez ogień. Przed bramami ostał się też zardzewiały sprzęt do obracania lokomotyw wyjeżdżających z hali.

Postanowiłem obejść budynki dookoła, żeby przekonać się jak duża część kompleksu uległa zniszczeniu, po cichu liczyłem też, że uda mi się dostać do środka. Po drodze moją uwagę przyciągała roślinność. Jest to dla mnie zawsze bardzo ciekawy aspekt. W jaki sposób natura przejmuje sobie porzucone pozostałości cywilizacji.

Po krótkiej chwili znalazłem też wejście do środka. Hale są zachowane stosunkowo nieźle i mimo, że dach wydawał jakieś dźwięki na wietrze, to nie martwiłem się zawaleniem budynku. Opuszczone pomieszczenia przeznaczone na kilkanaście lokomotyw zrobiły na mnie chyba największe wrażenie.

Niedługo potem dostrzegłem ruiny zabudowań zniszczonych w pożarze.

Po sobotnim spacerze nie miałem wczoraj siły na zaliczanie poprzeczki. Zbliża się chyba ten etap zmagań, w którym trzeba zacząć strategicznie rozkładać energię, aby pozostać w zawodach jak najdłużej. Mimo zmęczenia bardzo ucieszyła mnie ta wycieczka, atmosfera urbexu zawsze mnie wycisza i wyostrza czujność. Poza tym, mój dziadek przez większość życia pracował na kolei, także może go zainteresować, jak po latach wyglądają budynki, które prawdopodobnie widywał kiedyś często.

A po drodze spotkałem takich oto dziwnych koleżków.


"To na pewno jest latająca kromka chleba, zaraz startuję"


"Hmm, coś nie działa, co jest?!"


"Może jak dziobnę, to wystartuje?"


"Ehh, to chyba jednak normalna kromka, idę polatać skrzydłami."


"Om nomnom nomnom"
This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


21/11/2021
11910
Walking0
0
0.000
2 comments
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 93.67 AFIT tokens for your effort in reaching 11910 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 1.09% upvote via @actifit account.

The following boosts were applied to your post:
Friend Ranker - L1
+ 1 User Rank
Thanks to your friend @browery
Friend Ranker - L2
+ 1.5 User Rank
Thanks to your friend @browery
Friend Ranker - L3
+ 2 User Rank
Thanks to your friend @browery
Friend Ranker - L4
+ 2.5 User Rank
Thanks to your friend @browery
Friend Ranker - L5
+ 3 User Rank
Thanks to your friend @browery
Friend Boost - L4
+ 16 % AFIT
Thanks to your friend @browery
+ 12 % AFIT
Thanks to your friend @browery
Boosts increased your AFIT earnings by 12.9200 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000