Kolejna przygody z synem / My Actifit Report Card: September 7 2022

avatar

Początek zaczynamy od wizji najmłodszych na zrobienie dla ptaszków karmnika, a że jeszcze nie wychodzi im obsługa sprzętów elektromechanicznych narzędzi, to pomoc jest jak najbardziej wskazana. Ale ich wizja na początek była trochę trudna do zrozumienia, więc wedle instrukli synka przyciąłem im deseczki i trochę wybrali ze ścinek , kiedy materiały były gotowe przyszedł czas na składania. Wtedy dopiero się okazało że wcześniejszą próbą zrozumienia młodych to było nic.

Po kilku ułożeniach i próbach złożenia , nareszcie zrozumiałem jak ma wyglądać.

Kolejnym etapem była wycieczka na działkę jednego z naszych klientów, na przegląd przyszłych prac ogrodowych. Trzeba było sprawdzić również rośliny, a że przy okazji na miejscu jest kawałek terenu razem z placem zabaw , to oczywiście młodzi odrazu żucili się na bieganie i harce po całym terenie. Fajnie jest popatrzyć na nich kiedy są uśmiechnięci od ucha do ucha.Fajnie było też po powrocie spojrzeć na własne zbiory.

A żeby nie było nudno moli wykazać się z pomocą starszego rodzeństwa, przy artystycznym wyrażaniu siebie pracami z wyobraźnią. Czyli coś czego im nigdy nie brakuje.

Trochę pięknej natury też mamy pod dostatkiem.A na koniec dnia udało nam się zobaczyć cudowne niebo w najpiękniejszej postaci.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


07/09/2022
42069
Daily Activity, Photowalking, Play with kids/grand kids, Walking0
0
0.000
1 comments
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 72.3608 AFIT tokens for your effort in reaching 42069 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.97% upvote via @actifit account.

The following boosts were applied to your post:
Friend Ranker - L1
+ 1 User Rank
Thanks to your friend @browery
Friend Boost - L1
+ 10 % AFIT
Thanks to your friend @browery
Boosts increased your AFIT earnings by 6.5783 AFIT
AFIT rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Follow us on Twitter | Join us on Telegram
Download on playstore | Download on app store

Knowledge base:
FAQs | Whitepaper
How to signup | Maximize your rewards
Complete Actifit Tutorial
rulersig2.jpg
Actifit supports cross-chain decentralization. Support our efforts below:

0
0
0.000