RE: Kauza Ronaldo (část 1.)

avatar

You are viewing a single comment's thread:

"Mezihra? Nula. Pressing? Bez šance..." to je bohužel pravda, ale ono se to tím věkem dá samozřejmě omluvit. V United začínal na pravé straně zálohy, a i přesto byl neskutečně gólový. V Realu hrál levé křídlo a tuším až v Juve začal hrát hrot.0
0
0.000
2 comments
avatar

Problém je, že Martial je v pressingu a mezihře daleko lepší. On udrží míč zády k bráně, je schopen se s ním otočit a otevřít prostor, případně rozehrát. V pressingu to sice není žádná motorová myš aka Firminho, ale chová se při něm dost inteligentně. Má ten smysl pro to, kdy je úplně zbytečný napadat a kdy je dobrý šlápnout na plyn. Takže se nedivim, že ho ETH preferuje, když chceme hrát do plných...

Jestliže zase potřebujeme hrát víc jako counter-attacking tým, což se povedlo například s Arsenalem, tak mnohem lepší volbou je Rashford, protože umí hledat ty cesty za obranu a má rychlost, kterou Ronaldo postrádá. Takže on prostě v tom pořadí útočníků upadl na třetí místo.

Mohlo by to fungovat? Jo. Ale muselo by za něm bejt 10 prvotřídních fotbalistů, nesmírně pracovitých a kreativních. V United jich tolik není. Jsou v City. Ale tam nepřestoupil a City si na tomhle poli můžou vybírat prakticky z libovolnýho množství hráčů, protože jsou ochotni jim platit, mají world class manažera a hrají o trofeje.

Suma sumárum moc jako místa pro Ronalda nevidim ani v jiných týmech. Ne pokud nepřijme tu roli hráče, kterej bude naskakovat z lavičky, případně nastupovat do méně prestižních zápasů.

0
0
0.000
avatar

Sporting, do Realu (záskok za Benzemu) na půl roku, Bayern (záskok za Maného), US....

0
0
0.000