Fatass Journal... #774, czyli nagrobek w środku lasu

in Actifit2 months ago

Rano szybko uporałem się z zaplanowanymi zadaniami. Opony wymienione na zimowe i bez obawy o pogodę będę mógł ruszyć w przyszłym tygodniu do Polski. Około południa już byłem obrobiony, ale chciałem jeszcze przed wyjazdem umyć rower. Po ostatniej jeździe nie miałem czasu, a teraz najlepiej te błoto byłoby zmyć myjką ciśnieniową. Zapakowałem rower do samochodu i pojechałem na myjnię samoobsługową, a tam się okazało, że belgijski rząd zamknął tę branżę również w ramach walki z COVID.

Wróciłem do domu i z kolegą wybraliśmy się na łazikowanie, tym razem pojechaliśmy do Ghlin, gdzie zaczyna się Bois de Baudour. Na początek jednak naszą uwagę zwrócił ta dość specyficzna kapliczka. Specyficzna dlatego, że jest stosunkowo większa od standardowych kapliczek, a zbyt mała, żeby nazwać ją kościołem. Ciekawostkę jest podwyższenie nad wejściem tzw "chór".

DSC_0302.JPG

DSC_0301.JPG

W XV wieku pustelnik, mieszkający na skraju lasu Ghlin, przyniósł wizerunek Matki Boskiej, zainicjował w ten sposób jej kult.
Kaplica została zbudowana w XVI wieku, przyjęła nazwę Moulineau (lub Mouligneau), ponieważ znajdowała się w pobliżu strumienia, w którym znajdował się młyn (Mouligneau = Młyn Wodny). Jest to budowla w stylu gotyckim, wykonana z kamienia i bielonej cegły.
W kaplicy znajduje się alabastrowa płaskorzeźba przedstawiająca pochówek Chrystusa. Pierwotnie polichromowana rzeźba, pochodząca z połowy XV wieku, pochodzi z Nottingham.

Idąc w stronę lasu naszym oczom ukazał się niewielki wodospad na strumyku, który wije się przez kilka wiosek.

DSC_0303.JPG

DSC_0305.JPG

Ścieżka, którą szliśmy okazała się być ślepa, na jej końcu są prywatne stawy rybackie i tory kolejowe. Wbrew przepisom przeszliśmy na drugą stronę torów i kontynuowaliśmy naszą marszrutę w stronę środka lasu.

DSC_0307.JPG

DSC_0308.JPG

Gdzieś po środku niewielkiego lasu trafiliśmy na taki tajemniczy obelisk. Daty na tablicy sugerowały, że poświęcony jest jakiemuś młodemu człowiekowi, dodatkowo świadczyła o tym czapka bejsbolówka zawieszona obok. Ponieważ droga obok której stał ten obelisk była dość nierówna i lekko wznosiła się do góry, pierwsze co pomyślałem, że może ten chłopak miał tu śmiertelny wypadek na rowerze. Sprawa nas bardzo zainteresowała, więc wygooglowaliśmy co tam się stało.

DSC_0309.JPG

Okazało się, że w zeszłym roku po długiej przerwie zorganizowano w Ghlin zawody enduro, w których wzięło udział ponad 300 zawodników, jednym z nich był Niemiec - Kai, który w tym miejscu miał właśnie tragiczny w skutkach wypadek. Służbom ratowniczym nie udało się go uratować. Ot i cała tajemnica.


My 2020 goals:

SportGoalDone%
Walking2000 km1284,96 km (+8,00 km)63,85 %
Cycling2500 km1684,88 km67,40 %
Running1500 km482,03 km32,14 %


To był mój Actifit Report Nr 774


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


10825
Daily Activity, Walking

Sort:  

!BEER
używając #aroundworld


Hey @browery, here is a little bit of BEER from @bucipuci for you. Enjoy it!

Learn how to earn FREE BEER each day by staking your BEER.

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 568.3513 AFIT tokens for your effort in reaching 10825 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 31.19% upvote via @actifit account. 25.00% of this upvote value is a result of an exchange transaction you performed for 200 AFIT tokens !

The following boosts were applied to your post:
Rank Bag - L4
+ 11 % User Rank
Rank Bag - L5
+ 13 % User Rank
Rank Bag - L2
+ 10 % User Rank
Rank Bag - L3
+ 10 % User Rank
Rank Bag - L1
+ 10 % User Rank
Friend Ranker - L3
+ 2 User Rank
Thanks to your friend @vesytz
Friend Ranker - L2
+ 1.5 User Rank
Thanks to your friend @vesytz
Friend Ranker - L1
+ 1 User Rank
Thanks to your friend @vesytz
Protein Shake - L3
+ 15 % AFIT
Protein Shake - L1
+ 15 % AFIT
Sports Hat - L5
+ 18 % AFIT
Sports Hat - L2
+ 15 % AFIT
Sunglasses - L1
+ 15 % AFIT
+ 1 % SPORTS
Sunglasses - L2
+ 15 % AFIT
+ 1.5 % SPORTS
Sunglasses - L3
+ 15 % AFIT
+ 2 % SPORTS
Sports Hat - L4
+ 16 % AFIT
Sunglasses - L4
+ 15 % AFIT
+ 2.5 % SPORTS
Protein Shake - L2
+ 15 % AFIT
Sunglasses - L5
+ 17 % AFIT
+ 3 % SPORTS
Protein Shake - L4
+ 16 % AFIT
... and 35 other gadgets.
Boosts increased your AFIT earnings by 488.2263 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.