Fatass Journal... 2021#123, czyli o tym jak zaliczyłem GSB

avatar

Będzie to nietypowy post, bo zamiast opisywać co wydarzyło się dziś cofnę się w swoich opowieściach o blisko 40 lat. Wszystko przez świetny konkurs/quiz wiedzy o Głównym Szlaku Beskidzkim wymyślony przez @merthin, część quizowa już się zakończyła, a o moim zwycięstwie lub porażce może przesądzić ten wpis o mojej przygodzie z GSB.

Długo myślałem jak wybrnąć z tego zadania, aż w końcu przypomniałem sobie, że przecież w odległej galaktyce przeszłości miałem styczność z tym szlakiem. Powiem więcej byłem w okolicach jego początku i końca, czyli śmiało mogę stwierdzić, że zaliczyłem Główny Szlak Beskidzki 😀. A teraz jak do tego doszło.

Jako 9-10 letni brzdąc byłem na obozie harcerskim (lub zuchowym) w Koniakowie. Prawie wypchnąłem te wydarzenie ze swojej pamięci, bo nie miałem najlepszych wspomnień z tego obozu, ale nie o tym miało być. Tak więc na tym obozie kilka razy wychodziliśmy w góry, pamiętam, że jedna z wypraw prowadziła z Ustronia na Czantorię, a inna na Baranią Górę, czyli początek szlaku mogę zaliczyć.

800px-Czantoria_Wielka.jpg
Źródło: autor Adrian Tync - This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.

800px-Barania_Gora.jpg
Źródło: autor JakuV - This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.

Kilka lat później z wycieczką zakładową od mamy z pracy bylismy na Podhalu gdzie jedną z atrakcji był spływ Dunajcem, czyli gdzieś na styku ze szlakiem. Z tej wycieczki jeszcze pamiętam, że akurat w tym czasie rozgrywane były piłkarskie Mistrzostwa Europy w 1988, w finale Holandia wygrała z ZSRR, radości w autokarze nie było końca.

Spływ_Dunajcem.JPG
Źródło: autor Adrian Tync - This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.

Mieliśmy początek, był środek to nadszedł czas na koniec szlaku. Żeby się z nim zmierzyć potrzebowałem dojrzeć, bo w Bieszczady pojechałem na wycieszkę szkolną, kiedy byłem w klasie maturalnej. Wycieczka była organizowana przez wychowawcę młodszej klasy, ale z uwagi, że brakowało im chętnych to uczniowie z innych klas mogli dołączyć. Pojechaliśmy tam wspólnie z trójką moich kolegów, z którymi trzymałem się przez cały okres szkoły średniej. Na tej wycieczce było wiele przygód, ale tajemnice będą ujawnione dopiero 50 lat po śmierci ostatniego z naszej czwórki 😀, czyli już niedługo 😃. Zakwaterowani byliśmy w jakimś pseudo śchronisku w Wołosatem, skąd wychodziliśmy zdobywać Bieszczady, zaliczyliśmy Połoninę Caryńską i oczywiście Tarnicę.

cross-5538013_1920.jpg
Afbeelding van max_gloin via Pixabay

Niestety nie dysponuję teraz fotografiami, bo była to era analogów i wywoływania filmów u fotografa, mam wiele zdjęć, ale większość została w Polsce, na szczęście ostatnio jedna z koleżanek przysłała mi dwa zdjęcia z tamtej wycieczki w wersji cyfrowej.

B2.jpg

B1.jpg

Mam nadzieję, że tym wpisem zadowolę szanowne jury 😄.


Dystans pokonany w 2021 roku: 1479,77 km - z podziałem na dyscypliny:

DyscyplinaDystans
Spacer / Marsz / Nordic Walking1074,58 km (+7,60 km)
Kolarstwo / Rower MTB300,91 km
Jogging / Bieganie104,28 km

For #POLIAC stay tunned, see you in June


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


13335
Daily Activity, Walking0
0
0.000
14 comments
avatar

Fatass journal tittle got me wheezing 🤣

0
0
0.000
avatar

Pewnie miłe wspomnienia? Dobrze się czytało!
Moje kronikarskie DNA każe mi dodać linki uzupełniające:

  1. Wejście na Czantorię z Ustronia do drugie podejście na GSB, jeśli zaczynamy od Ustronia. Wejście ok, ale nie cierpię tamtędy schodzić (a tak było w czasie mojego GSB, bo szedłem w drugą stronę)
  2. Barania Góra jest na GSB
  3. Przełom Dunajca przez Pieniny jest faktycznie blisko GSB. Szlak przekracza Dunajec w Krościenku, bardzo blisko końcowej przystani spływu.
  4. Tarnica nie leży na GSB (ale jest na tyle blisko, że zwykle ją zdobywamy przy okazji). Żeby na nią wejść, można iść niebieskim od Wołosatego (nie GSB) albo czerwonym z Wołosatego przez Halicz (GSB), lub z czerwonym z Ustrzyk Grn (GSB)
  5. Połoniny Caryńska i Wetlińska są na GSB. Jeśli pamiętasz Chatkę Puchatka z Wetlińskiej, to... już jej nie ma...

Zadanie konkursowe zaliczone. 2pkt za tekst, mapki brak. Zdjęcia - hm... pożyczone. Ale dałbym 1pkt za te dwa ostatnie :-) - łącznie 3pkt. Czekamy czy @grecki-bazar-ewy i @jocieprosza odpowiedzą postami.

0
0
0.000
avatar

Robiłem co w mojej mocy, żeby ogarnąć GSB. Myślę, że gdyby konkurs był o mazurskich jeziorach albo ardeńskich pagórkach to bym miał więcej do gadania 😉

0
0
0.000
avatar

Trochę się spóźnię bo u mnie jeszcze trwają Swięta Wielkianocne ;)

0
0
0.000
avatar

Nie przejmuj się Ewa świętuj do woli 😉

0
0
0.000
avatar

regulamin nie przewiduje spóźnień... :-) ale jeśli @browery i @jocieprosza się zgodzą, to poczekam na post do końca dnia (wtorek)

0
0
0.000
avatar

Nice pictures!

p.s. the old pics your posted remind me the 90's in my country, Bulgaria.

Posted using Dapplr

0
0
0.000
avatar

It was middle 90's in Poland so it could not be many different 🤣. I would love come back to Bulgaria, I have been in Plovdiv many years ago. I seen on Google maps that's a lot of changes but I think that multicultural spirit of this city become the same.

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 510.207 AFIT tokens for your effort in reaching 13335 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 28.06% upvote via @actifit account. 25.00% of this upvote value is a result of an exchange transaction you performed for 200 AFIT tokens !

The following boosts were applied to your post:
Rank Bag - L3
+ 10 % User Rank
Rank Bag - L1
+ 10 % User Rank
Rank Bag - L2
+ 10 % User Rank
Rank Bag - L4
+ 11 % User Rank
Rank Bag - L5
+ 13 % User Rank
Sports Hat - L5
+ 18 % AFIT
Sports Hat - L4
+ 16 % AFIT
Friend Boost - L4
+ 16 % AFIT
+ 12 % AFIT
Protein Shake - L4
+ 16 % AFIT
Protein Shake - L5
+ 18 % AFIT
Protein Shake - L2
+ 15 % AFIT
Sports Hat - L1
+ 15 % AFIT
Sunglasses - L1
+ 15 % AFIT
+ 1 % SPORTS
Sports Hat - L3
+ 15 % AFIT
Friend Boost - L3
+ 15 % AFIT
+ 10 % AFIT
Sunglasses - L3
+ 15 % AFIT
+ 2 % SPORTS
Sunglasses - L4
+ 15 % AFIT
+ 2.5 % SPORTS
Sunglasses - L5
+ 17 % AFIT
+ 3 % SPORTS
Protein Shake - L3
+ 15 % AFIT
Friend Boost - L5
+ 18 % AFIT
+ 14 % AFIT
... and 24 other gadgets.
Boosts increased your AFIT earnings by 431.6945 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

0
0
0.000