Half-maraton personal best - 2:19:02: February 20 2022

avatar


Zacznę od informacji dla @merthin - raportu z soboty nie będzie.
Zbyt mała ilość kroków.W sobotę głównie odpoczywałem. Miałem straszne zakwasy po wcześniejszym treningu biegowym. Skipy "dały mi w kość". Odkryłem nowe mięśnie 😆 - zginacze bioder.
Bolą w sumie do dziś, ale postanowiłem, że trzeba się "przewietrzyć", więc wybrałem się na "małe bieganko" 😉Ostatni trening był bardzo intensywny, ale krótki, więc tym razem wymyśliłem sobie "długie wybieganie".

W tym celu udałem się aż nad Jezioro Żywieckie.Wyszło mi 12 km w jedną stronę.

W pobliżu, i nad samym jeziorem strasznie wiało, więc wiedziałem, że bieg powrotny - pod wiatr - będzie mega ciężki.

Nawet przez chwilę pomyślałem, by zadzwonić po transport, ale dość szybko zrozumiałem, że założeń treningowych (długie wybieganie) nie zrealizuję jeżdżąc samochodem 😆Oczywiście moja mania robienia zdjęć spowodowała, że spędziłem nad jeziorem kilka niepotrzebnych minut. Niepotrzebnych, gdyż zdążyłem znacznie wychłodzić organizm (w czym mocno pomógł mi porywisty wiatr).

Na szczęście z widoków byłem zadowolony, a teraz zostało mi jedynie wrócić do domu.Gdy pomyślę sobie, że jeszcze rok temu robiłem tą trasę rowerem, i byłem wtedy zadowolony z fajnego treningu, a teraz jestem w stanie przebiec tą trasę na nogach 🤯

Widać progres 😎Trening do lekkich nie należał. Dla mnie bieganie powyżej 15 km to jeszcze duże wyzwanie. Nogi nie są przyzwyczajone do tak długiego biegania, ale jest lepiej, niż było choćby pół roku temu, gdy na zawodach "Perła Paprocan" przebiegłem 20 km.

Ze średniego tempa na poziomie 6.08/km też jestem zadowolony.

Bieg w tym tempie pozwolił mi na osiągnięciu kolejnego Personal Best. Tym razem poprawiłem swój czas w półmaratonie.


Mega się cieszę z tego wyniku, jednak patrząc na dalekosiężny plan, którym jest złamanie 2h w półmaratonie, czeka mnie jeszcze długa droga.

Wstępnie chciałbym osiągnąć ten wynik na jesiennej "Perle Paprocan", ale jest to uzależnione od wielu czynników.

Cel mam postawiony przed sobą, teraz trzeba jedynie systematycznie ku niemu zmierzać.Cieszę się, że na całej trasie udało mi się utrzymać kadencję na równym poziomie. Czułem, że biegnę równo, bez szarpnięć, bez zmian tempa, mimo, że profil trasy był zróżnicowany - połowa "z górki", a druga (gorsza połowa) "pod górkę".

Na szczęście nie są to duże przewyższenia, ale jednak czuć w nogach, gdy trasa wznosi się nawet niewiele.Na koniec zrobiłem fotkę po dobiegnięciu do Szczyrku. Inny świat 😆 Zalegający śnieg na poboczach, a na ścieżce lód.

Tuż za granicą Szczyrku można było biec po suchym, i wolnym od śniegu i lodu chodniku, a u nas wciąż panuje zima.

Taki urok mieszkania w Szczyrku 😁
This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


20/02/2022
29691
Daily Activity, Jogging, Running0
0
0.000
8 comments
avatar
(Edited)

odnośnie raportu za sobotę - szkoda, bo twój przeciwnik dostaje walkover, co oznacza, że on gra dalej w Consolation Cup a Ty kończysz sezon.

Jeśli zmienisz zdanie, to poproszę o screen z "Activity History" pod dzisiejszym postem @macfit

0
0
0.000
avatar

W tym sezonie treningi nie chciały mi się zgrać z rywalizacją w #macfit, a ta konkretna sobota regeneracyjna była wyjątkowo leniwa.

W przyszłym sezonie będzie lepiej 😃

0
0
0.000
avatar

ok, uznaję odpowiedź za ostateczną. Do zobaczenia w sezonie 7. Spadniesz w rankingu poza grupę, która ma gwarantowany udział. Ale raczej zmieścisz się wśród tych, którzy zaczną od Rundy 2 eliminacji. Masz więc ok. miesiąca wolnego. Może uda nam się spotkać? W marcu planuję 1-2 wyprawy w B Śląski / Żywiecki. Będą ogłoszenia na @klub-wloczykijow

Schedule - Qualifiers for Season 7
Season 7 Pre-qualifiers
Friday - Monday (Mar 4-7)

Season 7 Eliminations Round 1
Friday - Monday (Mar 11-14)

Season 7 Eliminations Round 2
Friday - Monday (Mar 18-21)

Season 7 Kick-off
Friday - Monday (Mar 25-28)

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 114.953 AFIT tokens for your effort in reaching 29691 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 25.39% upvote via @actifit account. 25.00% of this upvote value is a result of an exchange transaction you performed for 200 AFIT tokens !

The following boosts were applied to your post:
Sports Hat - L2
+ 15 % AFIT
Water Bottle - L2
+ 10 AFIT
Running Shoes - L2
+ 15 AFIT
Sports Drink - L2
+ 4.5 % SPORTS
Boosts increased your AFIT earnings by 36.7330 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

0
0
0.000
avatar

You have passed a very good day. nice photohraphy.

0
0
0.000