Fatass Journal... 2021#126, czyli o Januszu i banksterach

in Actifit4 months ago

Ostatnie dwie nocki w pracy były wyjątkowo wyczerpujące. Postanowiłem zrobić sobie dziś wolne, rozważałem nawet, że nie będzie codziennego raportu, bo nie miałem ochoty ruszać się z domu. Co prawda dziś i jutro mam wolne, ale od soboty czeka mnie ciężki ponadnormatywny tydzień w pracy, a w piątek popołudniu ruszam do Polski. Z tego względu nie chcę dodatkowo obciążać się innymi aktywnościami.

DSC4356.jpg

Wyszło jednak inaczej, bo musiałem wypłacić pieniądze z bankomatu. Postanowiłem, że zrobię to w ramach krótkiego spaceru. W oddziele banku okazało się, że wszystkie bankomaty są tymczasowo nieczynne. Zamiast iść do najbliższego bankomatu innego banku, gdzie mógłbym wypłacić pieniądze z opłatą 50 centów, obudził się we mnie polski Janusz. Postanowiłem wrócić do domu po samochód i pojechać do innego oddziału mojego banku.

DSC4357.jpg

Po drodze do domu złapał mnie ulewa, przemokłem do suchej nitki. Mimo tego wsiadłem w samochód i pojechałem do mojego banku w Nimy. Na miejscu czekały na mnie tylko czarne ekrany monitorów. Pomyślałem, że najprawdopodobniej jest jakiś maintenance w banku, więc nie mam wyjścia trzeba zapłacić 50 centów za wypłatę z obcego bankomatu. Podjechałem kilometr do innego bankomatu w tej miejscowości. Po drodze moją uwagę zwróciła niedziałająca sygnalizacja na dwóch skrzyżowaniach, pomyślałem, że w całej miejscowości nie ma prądu. Okazało to się prawdą. Wróciłem do Mons.

DSC4358.jpg

Działający bankomat znalazłem na drugim końcu miasta, za wypłatę zapłaciłem 50 centów. Od 1 lipca nie zapłacę za wypłatę z obcego bankomatu, ale w to miejsce banksterzy wprowadzili opłaty za prowadzenie konta oraz ujemne oprocentowanie od środków powyżej określonej kwoty na koncie. To nie jest tak, że tylko mój bank jest tak zachłanny, inne banki wprowadzają podobne opłaty. Z tego co wiem, również w Holandii takie rozwiązania są wprowadzane.

DSC4359.jpg

Obecnie oprocentowanie bankowych depozytów jest nieopłacalne. Zastanawiałem się ostatnio z kolegą, do czego to może doprowadzić. A doprowadzi to do kolejnych afer typu "Amber Gold", kiedy to Janusze biznesu, żeby nie płacić ujemnego oprocentowania w prawilnych bankach będą przenosić oszczędności całego życia do szemranych inwestycji w nadziei na podwojenie.

DSC4360.jpg

DSC4362.jpg

DSC4363.jpg


Dystans pokonany w 2021 roku: 1509,01 km - z podziałem na dyscypliny:

DyscyplinaDystans
Spacer / Marsz / Nordic Walking1100,50 km (+9,20 km)
Kolarstwo / Rower MTB300,91 km
Jogging / Bieganie107,60 km

#POLIAC will back, see you in June


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


19014
Daily Activity, Weight Lifting

Sort:  

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 495.167 AFIT tokens for your effort in reaching 19014 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 27.77% upvote via @actifit account. 25.00% of this upvote value is a result of an exchange transaction you performed for 200 AFIT tokens !

The following boosts were applied to your post:
Rank Bag - L1
+ 10 % User Rank
Rank Bag - L2
+ 10 % User Rank
Rank Bag - L4
+ 11 % User Rank
Rank Bag - L5
+ 13 % User Rank
Rank Bag - L3
+ 10 % User Rank
Protein Shake - L4
+ 16 % AFIT
Protein Shake - L5
+ 18 % AFIT
Protein Shake - L2
+ 15 % AFIT
Sports Hat - L3
+ 15 % AFIT
Protein Shake - L3
+ 15 % AFIT
Sports Hat - L2
+ 15 % AFIT
Sunglasses - L2
+ 15 % AFIT
+ 1.5 % SPORTS
Protein Shake - L1
+ 15 % AFIT
Friend Boost - L4
+ 16 % AFIT
+ 12 % AFIT
Sports Hat - L5
+ 18 % AFIT
Sports Hat - L1
+ 15 % AFIT
Friend Boost - L2
+ 12 % AFIT
+ 5 % AFIT
Sunglasses - L3
+ 15 % AFIT
+ 2 % SPORTS
Sports Hat - L4
+ 16 % AFIT
Sunglasses - L4
+ 15 % AFIT
+ 2.5 % SPORTS
... and 24 other gadgets.
Boosts increased your AFIT earnings by 420.6545 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

!BEER
używając #aroundworld


Hey @browery, here is a little bit of BEER from @bucipuci for you. Enjoy it!

Learn how to earn FREE BEER each day by staking your BEER.