Przyśpieszony Dzień Dziecka.

in PL-TravelFeed5 months ago

Read this post on TravelFeed.io for the best experience


Kto śledzi mojego bloga, ten wie, że w ostatnim czasie walczę z remontem kuchni (z lepszym, lub gorszym skutkiem, ale powoli robota idzie do przodu).

Do tego dochodzi oczywiście codzienna praca na etacie, więc nie ukrywam, że ten tydzień "dał mi popalić". Brak regularnych treningów też mi nie pomaga. Po prostu nie mam czasu i chęci na choćby pół godziny treningu Tabata, a wzmożony wysiłek fizyczny znakomicie "oczyszcza moją głowę" z wszystkich problemów.

W końcu nastąpiło przysłowiowe "zmęczenie materiału".

Postanowiłem oderwać się od remontu i zrealizować myśl, która pojawiła się w mojej głowie od tak - z czystego przypadku (choć zapewne gdzieś podświadomie myślałem o tym już od dłuższego czasu).

Stwierdziłem, że najwyższy czas zakupić prezent na Dzień Dziecka dla mojego syna.

Jak to często u mnie bywa - "pierwsza myśl jest najlepsza", więc szybki przegląd ogłoszeń w internecie, telefon, wsiadam do auta i jadę.

Miejscem docelowym mojej podróży była miejscowość Hażlach, nieopodal Cieszyna.

W Cieszynie byłem kilkukrotnie, ale okoliczne wioski zwiedzałem dokładnie raz, może dwa razy. Było to jakieś dwadzieścia lat temu, gdy razem z kumplem startowaliśmy w samochodowych rajdach amatorskich i - jako wierni fani motorsportu - jeździliśmy kibicować naszym ulubionym kierowcom na trasach Rajdu Wisły.

Herba, Gieruszczak, Bębenek, Stec, Kuzaj, Hołowczyc i oczywiście Janusz Kulig.... ehhhh... to były piękne czasy, gdy najlepsi kierowcy rajdowi śmigali A-grupowymi potworami 4x4, a Kulig z Baranem ogrywali wszystkich swoją "ośką" Meganką - "to se ne vrati" ....

Teraz - jadąc do miejscowości Hażlach - mogłem "pośmigać" po tych samych uliczkach, przy których 20 lat temu stałem, i w napięciu oczekiwałem na zaledwie mignięcie rajdowego samochodu.

Załogi rajdowe raczej nie miały okazji, by zatrzymać się, i podziwiać te piękne panoramy, które ja odkryłem, choć z drugiej strony - na zapoznaniu z trasą wykonuje się przejazd z dozwoloną przepisami prędkością.

Ciekawe czy - gdybym siedział wtedy w rajdówce na zapoznaniu - nie poprosiłbym swojego kierowcy, by się zatrzymał dla kilku zdjęć ;)

Na szczęście teraz nie musiałem się nikogo pytać o zgodę :)

Wjechałem w boczną, polną drogę, i zatrzymałem się na chwilę, by podładować swoje własne akumulatory.

Przy okazji pstryknąłem kilka zdjęć, którymi chciałbym się z Wami podzielić.

Teraz uświadomiłem sobie, że post miał być o prezencie na dzień dziecka, a ja zjechałem z tematem, na czasy mojej młodości ;)

Tak więc - prezent został zakupiony.

Koła 20 cali, aluminiowa rama, przerzutki, hamulce klamkowe przód/tył - typowa przejściówka na jeden sezon, by młody nauczył się nowych, dobrych nawyków, po przesiadce z dziecięcego rowerka na kołach 16tkach.


View this post on TravelFeed for the best experience.

Sort:  

Zakochałam się w widokach 😍 No i oczywiście w rowerze, świetny prezent!
Pozdrawiam cieplutko :)

Również pozdrawiam serdecznie, a w temacie widoków - masz 100% racji :)

Congratulations, your post has been added to Pinmapple! 🎉🥳🍍

Did you know every user has their own profile map?
And so does every post as well!

Want to have your post on the map too?

  • Go to Pinmapple
  • Click the get code button
  • Click on the map where your post should be (zoom in if needed)
  • Copy and paste the generated code in your post (Hive only)
  • Congrats, your post is now on the map!

Ale pięknie! Super sprawa z kupnem roweru! @tipu curate 2

Upvoted 👌 (Mana: 0/20)

Dzięki. Czasami spontany są najlepsze :)

Dzięki, że jesteś częścią społeczności #pl-travelfeedTwój post został również udostępniony w grupie TravelFeed Polska na Facebooku i przez profil na Twitter zapraszam do śledzenia tych dwóch profili.Jeżeli przeoczyliście post o zmianach zasad publikacji i kuracji postów na tagu #pl-travelfeed polecam się z nim zapoznać. Zmiany wynikają z faktu, że jesteśmy częścią dużego projektu Travelfeed.io i staramy się propagować posty podróżnicze pośród polskiej społeczności.Poniżej znajdziecie ważne posty dzięki, którym łatwiej opanujecie publikowanie na Travelfeed.io

Przewodnik jak zacząć z TravelFeed.io

Przewodnik jak publikować posty na TravelFeed.io

Pamiętaj o zmianie języka na polski, tylko takie posty możemy kurować.

Congratulations @ptaku! You received the biggest smile and some love from TravelFeed! Keep up the amazing blog. 😍 Your post was also chosen as top pick of the day and is now featured on the TravelFeed.io front page.

Feedback

We have 1 tips for you on how you can improve your post to receive more smiles for your future posts. To view the feedback, head to your TravelFeed Dashboard. Next to your post you will find a smiley, a click on it reveals the detailed feedback.

Thanks for using TravelFeed!
@pl-travelfeed (TravelFeed team)

PS: TravelFeed is in social media to reach out more people, follow us on Facebook, Instagram, and Twitter.