Nowy koń w stajni: April 24 2021

in Actifit2 months ago

Od pewnego czasu rozglądałem się za nowym rowerem dla młodego.

W zeszłym roku kupiłem mu Kross'a na kołach 20'.
Moi koledzy (posiadający nieco starsze dzieci) doradzali, bym kupił od razu większy rower, ale stwierdziłem, że taka "przejściówka" na rok będzie w sam raz.
Na mniejszym rowerze nabrał pewności, opanował obsługę przerzutek, i pojął podstawy poruszania się po drodze/ścieżce rowerowej.

Teraz przyszedł czas na większy rower.

Po kilku przymiarkach do rowerów kolegów wiedziałem, że koła 26' to jeszcze za dużo, natomiast rower na kołach 24' musi mieć odpowiednio dużą ramę - wybór padł na ramę 15' (oczywiście aluminium).
Do tego zależało mi na "normalnych" przerzutkach/klamkomanetkach. Nie chciałem przerzutek "w rączce", a w 95% rowerów dla dzieci są właśnie obrotowe manetki "w rączce". Odległość od Szczyrku też grała rolę, więc filtrowałem w odległości 30 km.

Młody szybko rośnie, w związku z tym ten rower również będzie na rok lub dwa, dlatego nie chciałem kupować nowego.

Tak więc miałem spore wymagania, przez co poszukiwania nie były łatwe.

Od początku kwietnia rozpocząłem poszukiwania. Kilka sztuk miałem już "na oku", ale żadna z nich nie spełniała wszystkich wymagań.

Wczoraj akurat zupełnie nie miałem w planie poszukiwań. Sobota robocza, zajęty byłem pracami na ogrodzie. W chwili przerwy usiadłem z kawą, i z nudów odpaliłem OLX, była godzina 17ta.

W najnowszych ofertach wyskoczył mi właśnie ten rower. Oferta wrzucona o 16.45. Przeglądnąłem parametry - wszystko się zgadzało, więc szybki telefon, uzgodniłem szczegóły, załadowałem młodego do samochodu i po pół godziny oglądaliśmy rower. Wizualnie super. Z rozmowy ze sprzedającym dowiedziałem się, że rower został zakupiony rok. Korzystała z niego dziewczynka, więc jest mega zadbany.
Dalej szybka przejażdżka po parkingu pod blokiem, konsultacja - "pasuje Ci ten rower?" - "jest super tato". Rozliczenie ze sprzedającym i do domu 😀.

Przed 19tą (po powrocie) było już mega zimno, ale oczywiście krótką przejażdżkę musieliśmy zaliczyć.

Różnica w porównaniu z poprzednim Kross'em na kołach 20' jest mega duża, ale młody szybko ogarnia, więc wkrótce będzie się cieszył nową zabawką w 100%.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


8265
Cycling, Daily Activity, Gardening

Sort:  

Ja już się przekonalem, że ważniejsze od sprzętu (abstrahując od wielkości) jest dobry i bliski serwis... Chyba, że masz czas i umiejętności. Ja nie mam, nie mam też czasu po każdej jeździe robić porządnego serwisowania - przez co tak naprawdę jestem w stanie zajeździć każde podzespoły.

Nic, czekam na relacje z wycieczek.

Btw będziecie po górach jeździć czy raczej ubite trasy ze wzniesieniami? Pytam, bo dużo ludzi kupuje górale, a potem jeździ po trasach na rower krosowy, turystyczny. Gravela bym nie polecał raczej, chociaż już widziałem ludzi jeżdżących w górach gravelami.

Congratulations @ptaku! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You got more than 3250 replies.
Your next target is to reach 3500 replies.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 57.93 AFIT tokens for your effort in reaching 8265 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 25.32% upvote via @actifit account. 25.00% of this upvote value is a result of an exchange transaction you performed for 200 AFIT tokens !


Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Hive Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial